Marzy Ci się własny gabinet kosmetyczny? Jak założyć własną działalność?

wolumeria twarzy Wrocław

Dziedzina kosmetyki jest coraz popularniejsza i zyskuje coraz więcej stałych klientów. Odpowiedzią na ten trend jest rosnąca liczba nowo otwieranych zakładów kosmetycznych. Jeśli i tobie marzy się własny salon kosmetyczny, to poniżej przedstawimy kilka ważnych kroków, które należy wykonać, aby cieszyć się własnym biznesem.

Co z formalnościami?

Same formalności związane jak w przypadku przedsiębiorstw w innych dziedzinach. Pierwsze co trzeba zrobić, to zgłosić fakt założenia własnego przedsiębiorstwa do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Dokonując zgłoszenia jednocześnie wnioskujemy o nadanie naszej firmie numeru REGON. Oprócz tego czeka nas wizyta w Urzędzie Skarbowym, gdzie zostanie nadany NIP naszej firmie oraz w ZUS, gdzie zostaniemy zgłoszeni jako płatnicy składek swoich pracowników oraz swoich własnych. Tyle tytułem formalności, dalsze kroki będą dotyczyły fizycznego stworzenia naszego gabinetu.

Lokalizacja i wyposażenie

Zakładając własny gabinet kosmetyczny należy zastanowić się nad jego miejscem, czyli wybrać dogodną lokalizację. Dokonując tego wyboru należy kierować się kilkoma wytycznymi, takimi jak możliwie mała konkurencja czy wystarczająca ilość klientek w danej części miasta. Lokal powinien spełniać wymogi sanitarne, które akceptuje Sanepid, a także posiadać odpowiednią ilość miejsca, gotową pomieścić wszystkie przewidziane stanowiska, a także sprzęt, poczekalnię dla klientów itd. Mówiąc o sprzęcie, należy również wybrać jego rodzaj oraz ilość. Związane jest to z planowanym rozmiarem gabinetu oraz specyfiką wprowadzonych do gabinetu zabiegów. Sam sprzęt jest najdroższą częścią całej inwestycji, dlatego też część z niego można zakupić w wersji używanej.

Personel

Będąc właścicielem gabinetu kosmetycznego można równocześnie w nim pracować, jednak należy posiadać doświadczenie oraz wykształcenie w zawodzie. Nie są wymagane studia z dziedziny kosmetologii, jednak dobra szkoła kosmetyczna lub studium, dające dużo praktycznych umiejętności również okaże się cennym wykształceniem. Dobierając personel warto postawić na osoby posiadające doświadczenie, ale również otwarte na podnoszenie swoich kwalifikacji- branża kosmetyczna, podobnie jak inne stale się rozwija, więc dobrze jest, aby kosmetyczka czy fryzjerka na bieżąco przyswajała sobie nowe trendy. Warto patrzeć na dodatkowe umiejętności,a jedną z nich jest fachowość i profesjonalne podejście do klienta. Warto postawić na odpowiednią atmosferę, jest to bowiem jeden z czynników, który sprawia, że klienci chętnie wracają do danego gabinetu kosmetycznego.

Klienci

Chociaż na rynku kosmetycznym istnieje dość spora konkurencja, to warto postawić na działalność właśnie w tym fachu. Oprócz klasycznych zabiegów, które są najczęściej wybierane w branży kosmetycznej warto postawić na coś nowego, niszowego, czego nie ma wśród lokalnej konkurencji. Mogą to być nowe zabiegi, połączenie gabinetu kosmetycznego z fryzjerskim, usługi fryzjerskie dla najmłodszych czy kącik zabaw dla dzieci, które przychodzą z mamą.

Zobacz jak wygląda profesjonalny salon kosmetyczny na naszym przykładzie: http://vesuna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *