Modna meblościanka RTV pod telewizor

Living room in a small modern apartment. Interior design

W wyposażeniu salonu duże znaczenie mają meble, które znajdą się w strefie wypoczynkowej, nazywanej też strefą telewizyjną. Jest to zazwyczaj ścianka z telewizorem oraz zestawem kina domowego. Bez względu na to, czy postanowisz swój sprzęt postawić na szafce czy powiesić na ścianie, potrzebujesz mebla, który się pod nim znajdzie. Będzie to więc meblościanka RTV. Zobacz, jaka sprawdzi się najlepiej w Twoim domu.

Jak wygląda meblościanka RTV?

Producenci na wiele sposobów interpretują wygląd i funkcjonalność mebla, jakim jest meblościanka RTV. Chcąc jak najładniej uzupełnić tę część mieszkania, warto sięgnąć po meble, które ozdobią wnętrze, ale też dodadzą mu charakteru i pomogą w utrzymaniu porządku.

Myśląc o meblościance pod telewizor, mamy na myśli nie tylko klasyczną szafkę podwieszaną (mocowaną do ściany) lub stojącą, ale też pasujący do niej regał, witrynkę czy półkę. Im więcej masz miejsca i większe potrzeby względem dostępności miejsc do przechowywania, tym więcej elementów możesz wybrać. Czasem meblościanka TV jest sprzedawana w komplecie, a czasem każdy z elementów kupujesz solo. Pozwala Ci to na tworzenie własnych ciekawych kompozycji i swobodne ich rozmieszczanie.

Modna meblościanka RTV – co wybrać?

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad kolorem i formą swojej nowej meblościanki RTV, zrób pomiary wnętrza i dowiedz się, jaką przestrzeń masz do zagospodarowania. Istotny jest też rozmiar telewizora, to ile ma cali, jaka jest przekątna ekranu. Wreszcie ustalenie, na jakiej wysokości znajdzie się ekran i czy sprzęt ma wisieć, czy stać.

Meblościanka pod TV – różne konfiguracje i rozmiary

Każdy salon jest inny, każda rodzina ma inne potrzeby. Dlatego producenci nie narzucają jednego konkretnego rodzaju meblościanki RTV. Do wyboru są różne konfiguracje mebli, na które składają się takie elementy jak:

  • stojąca lub podwieszana szafka pod telewizor,

  • witrynka/barek,

  • regał,

  • półka,

  • słupek.

Jeżeli decydujesz się na zabudowę w wersji max, wówczas zyskujesz zabudowę wybranego fragmentu ściany, w środek której wkomponujesz telewizor. Duża liczba półek pozwala Ci na rozmieszczenie innych sprzętów elektronicznych, w tym konsoli, odtwarzacza płyt, głośników itd. Zamykane szafki są odpowiednie dla słuchawek, zapasu baterii, pilotów. Na półkach regału wyeksponujesz zdjęcia, książki, pamiątki rodzinne i z podróży.

Z czym połączyć meblościankę TV?

Meblościanka TV czasem może być jedynym meblem do przechowywania w salonie, ale częściej stanowi element kompleksowej zabudowy. Zwłaszcza w mieszkaniach otwartych, typu studio, gdzie salon jest połączony z kuchnią, trzeba umiejętnie połączyć całe wyposażenie. Dowiesz się o tym, np. z artykułu: Hokery tapicerowane – czy to odpowiedni wybór do kuchni? Warto dopasować meblościankę także do zestawu wypoczynkowego, stołu z krzesłami czy regału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *