Monitoring pojazdów GPS – bezpieczeństwo floty i użytkowników

Inwestując w swoją firmę, zazwyczaj bierzemy pod uwagę jedynie pozytywne scenariusze. Rzadko zastanawiamy się nad tym, co może pójść nie tak i nie chcemy kupować asortymentu, który pozwoli uniknąć takich momentów, ponieważ wydaje nam się, że nas to nie dotyczy. Jest to najczęściej popełniany błąd przez młodych przedsiębiorców, którzy nie spotkali się jednak z przykrościami ze strony nieuczciwych pracowników, czy złodziei.

Czasem może być to po prostu złośliwość rzeczy, które nie są zależne od nas. Jak się przed nimi chroni? Jednym z doskonałych sposobów może być monitoring pojazdów GPS, który jest idealnym narzędziem wykorzystywanym zarówno przez średnie, małe, jak i duże działalności. Warto więc rozważyć taki zakup i instalację, która zapewni maksymalny poziom bezpieczeństwa zarówno flocie pojazdów, jak i samym użytkownikom.

Ochrona – ale przed czym?

Firmy mogą mieć problem nie tylko ze złodziejami, ale również z nie do końca uczciwymi pracownikami, którzy wykorzystują auta do celów prywatnych, nie zgłaszając tego i eksploatując paliwo kupione za firmowe pieniądze. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jeśli ktoś w drodze z pracy odbierze dzieci ze szkoły lub podjedzie do sklepu po zakupy, lecz sam wyjazd na wakacje lub w daleką weekendową podróż, może być już nadużyciem. W takich momentach monitoring pojazdów GPS wykryje nieprawidłowości i dokładnie wskaże, gdzie oraz kiedy dana osoba była. Jest to niepodważalny dowód na brak uczciwości. Warto jednak wcześniej poinformować pracowników o takiej instalacji i uprzedzić, że jeśli chcą oni dany samochód wykorzystać, powinno to po prostu zgłosić.

Ile to kosztuje i na jaki zwrot można liczyć?

Można rozpisywać się na temat oszczędności, lecz żeby otrzymać zwrot, najpierw trzeba zainwestować. Jest to podstawa prawie każdego biznesu, więc każdy przedsiębiorca powinien o tym wiedzieć. Koszt to od kilkuset złotych, do kilku tysięcy – w zależności od zaawansowania systemu. Przy odpowiednim i profesjonalnym analizowaniu raportów i szukanie sposobów oszczędności, można uzyskać nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Więc inwestycja w monitoring pojazdów GPS zwróci się w błyskawicznym tempie.

Kiedy montować?

Im wcześniej monitoring pojazdów GPS zacznie oszczędzać dla Twojej firmy, tym lepiej. Skontaktuj się więc ze specjalistami, którzy pomogą znaleźć Ci odpowiednie rozwiązania i zaprezentują pełną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *