Podświetlanie Iphone’a – mały, wielki problem!?

Chociaż jest to bardzo rzadkie zjawisko, istnieją osoby, które zgłosiły problemy z podświetleniem iPhone’a. Mówimy, że jest to rzadkie, ponieważ większość tych raportów zaczyna się od „Upuściłem iPhone’a”. Problem rzadko występuje na idealnie dobrym iPhonie. Nie oznacza to, że nie ma osób, które zgłosiłyby zepsute podświetlenie na idealnie dobrych iPhone’ach. Pozostaje pytanie, co zrobić, gdy podświetlenie nie działa poprawnie?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, dlaczego.

Jeśli przyczyną problemu jest pęknięcie, konieczne może być ręczne ustawienie podświetlenia. Oznacza to, że jeśli zauważyłeś problem wkrótce po upuszczeniu telefonu lub uderzeniu czymś, problem jest wyłącznie problemem sprzętowym, który można naprawić samemu bądź poprzez serwis iphone 7 katowice. Z drugiej strony podświetlenie twojego iPhone’a może po prostu przestać działać bez jakiejkolwiek „urazu sprzętowego”.

Chociaż jest to często rzadkie, zdarza się i może często oznaczać, że masz do czynienia z problemem oprogramowania. W takim przypadku mogą być potrzebne sugestie dotyczące rozwiązywania problemów. W bardzo rzadkich przypadkach może być konieczna wymiana telefonu na podstawie umowy gwarancyjnej.

Jak sprawdzić podświetlenie pod kątem uszkodzeń?

Przede wszystkim największym wskaźnikiem, że masz problem, jest to, że podświetlenie twojego iPhone’a po prostu nie działa. Jest to główny wskaźnik, chociaż czasami podświetlenie może zostać zepsute i nie wykazywać tego „objawu”. Więc jakie są inne objawy, na które należy zwrócić uwagę, aby ocenić uszkodzenie podświetlenia? Oto kilka symptomów, na które należy uważać;

• Czasami podświetlenie może być tak słabe, że ekran można zobaczyć tylko wtedy, gdy trzymasz go w bezpośrednim świetle. Jest to wyraźny sygnał, że podświetlenie jest uszkodzone.

• Twoim pierwszym instynktem byłoby sprawdzenie ustawień. Jeśli zmienisz ustawienia, a podświetlenie nadal nie jest wystarczająco jasne, masz problem.

• Jeśli podświetlenie czasem działa, a czasem jest całkowicie wyłączone, masz problem, który należy rozwiązać.

• Jeśli wypróbowałeś wszystkie techniki rozwiązywania problemów dostępne w instrukcji, a ekran jest nadal ciemny, potrzebujesz pomocy.

Potrzebujesz stałego rozwiązania problemu. Oznacza to, że albo musisz samodzielnie naprawić zepsute podświetlenie, albo musisz zapłacić komuś za to.

Naprawianie zepsutego podświetlenia (problem sprzętowy)

Samodzielne naprawienie zepsutego podświetlenia nie jest całkowicie niemożliwe. W rzeczywistości możesz to zrobić bardzo łatwo, wykonując poniższe proste czynności. Jeśli jednak czujesz, że takie rozwiązanie nie działa dla Ciebie – z pewnością problem z podświetleniem dotyczy systemu lub oprogramowania. Możesz to naprawić za pomocą odpowiedniego oprogramowania, którym dysponuje serwis mogący pomóc rozwiązać różne problemy z oprogramowaniem i systemem bez utraty danych. W każdym razie, jeśli jest problem – pojawi się też odpowiednie rozwiązanie.

Polecamy:
Jak dbać o iPhone’a i cieszyć się nim jak najdłużej?
Jak nagrać ekran iPhone: Praktyczny poradnik dla początkujących

1 komentarz

  1. Arek pisze:

    Jeśli chodzi o futerały i etui to uważam, że należy zainwestować czasami w lepszej jakości sprzęt. Jest sporo firm ale te, które oferują etui za 4-5zł nie mogą zagwarantować nam raczej, że nie uszkodzą sprzętu. Tu jest całkiem niezły wybór jak chodzi o etui do mojego IPhona 8, https://inkhouse.pl/materialy,do-iphone,8,d-3774.html – ale mają też do innych. Wiadomo, że nie ma co przesadzać, ostatnio nawet czytałem, że Apple wypuściło swoje etui za 200zł, które posiadało wadę fabryczną braku wycięcia pod głośniki..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *