Szukasz możliwości pracy w księgowości na drugim końcu świata? Mamy kilka inspiracji!

Gdzie na świecie możesz znaleźć najcieplejsze powitanie dla swoich umiejętności księgowych? Sprawdziliśmy to! Wraz z rozwojem gospodarek takich jak Chiny, Indie i Bliski Wschód rośnie również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych księgowych. Trudniejsze klimaty handlowe sprawiają, że wgląd finansowy dostarczany przez biegłych rewidentów jest jeszcze bardziej wartościowy.

Ponieważ przyjmowanie i aktualizowanie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej nabiera tempa, coraz więcej wykwalifikowanych księgowych będzie potrzebnych do pomocy organizacjom w interpretacji i stosowaniu tych złożonych standardów. Kwalifikacja na której opiera się ta księgowość Katowice jest uznawana w 170 krajach na świecie. Więc jeśli myślisz o poszerzeniu swoich horyzontów i pracowaniu na nowych obszarach, oto kilka inspirujących pomysłów.

Rumunia

Od upadku komunizmu w grudniu 1989 r. Rumunia przechodzi dynamiczne zmiany. Kraj przeżył boom po przystąpieniu do UE w 2007 r., A według Banku Światowego w ciągu ostatnich ośmiu lat nastąpił szybki wzrost gospodarczy. Były minister finansów powiedział, że pomimo problemów w strefie euro Rumunia ma „bardzo wygodny” bufor finansowania w wysokości 5 mld euro.

Koszty utrzymania są obecnie w Rumunii bardzo niskie. Bukareszt, jego tętniąca życiem stolica, jest pełen restauracji, kawiarni, barów, muzeów i parków. Wielkie firmy mają tam swoje biura, a większość emigrantów w Bukareszcie pracuje dla dużych europejskich korporacji prowadzących mniejszą działalność w Rumunii.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Tętniące życiem ZEA to federacja siedmiu Emiratów. Dzięki liberalnemu środowisku biznesowemu, wysokiemu standardowi życia, słonecznemu klimatowi, niedrogim mieszkaniom i gościnnym mieszkańcom ZEA nadal przyciąga emigrantów z całego świata. Region odnotował silny wzrost gospodarczy aż do globalnego spowolnienia gospodarczego – jego wolne strefy pozostają atrakcyjne dla biznesu.

Spółki zasadniczo przestrzegają najlepszych praktyk branżowych w zakresie sprawozdawczości finansowej. Jeśli chodzi o możliwości zatrudnienia, emirat skupia się na swoich tradycyjnych mocnych stronach:

  • handlu,
  • logistyce,
  • turystyce.

Jednak profesjonalnych usług i porad poszukują również inne sektory, w tym bankowość i usługi finansowe, nieruchomości, rekreacja i hotelarstwo, budownictwo handlowe, telekomunikacja i energetyka.

Singapur

Powszechnie uznawany za najlepszy, najczystszy, najłatwiejszy, wydajny lub najbardziej konkurencyjny kraj do pracy, otwarta polityka imigracyjna Singapuru ułatwia obcokrajowcom wjazd do miasta-państwa. Jego pro-biznesowa postawa oznacza, że ​​agencje rządowe ściśle współpracują z sektorem biznesowym w celu promowania wzrostu gospodarczego.

Wizją Singapuru jest bycie wiodącym globalnym centrum księgowym w regionie Azji i Pacyfiku. Singapurskie standardy sprawozdawczości finansowej są ściśle wzorowane na ogólnoświatowej księgowości, co daje duże możliwości rozwoju. Główne gałęzie przemysłu to produkcja (zwłaszcza elektronika, inżynieria, nauki biomedyczne i chemia) i handel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *