Założenie spółki zoo – samemu przy z pomocą prawnika?

Zakładanie spółki – czy warto robić to bez prawnika?

Podczas formalności związanych z założeniem firmy niejednokrotnie przedsiębiorcy miewają zagadki. Zdarza się tak, że nie wiedzą oni jak należy właściwie wypełniać niezbędne dokumenty. W takim przypadku warto się posiłkować innymi osobami, które się na tym znają. Jeszcze bardziej kłopotliwe może być zakładanie spółki. W takim przypadku jest jeszcze trudniej ponieważ dokumenty jakie musimy wypełniać są napisane często skomplikowanym, prawniczym językiem. Co w związku z tym warto zrobić? Zatrudnić prawnika!

Wsparcie prawnicze przy zakładaniu spółki

Spółki komandytowe oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są coraz częściej zakładane przez przedsiębiorców pragnących wykonywać swoją działalność na terenie naszego kraju. Wielu przedsiębiorców zadaje sobie obecnie pytanie z kwestią jaką jest założenie spółki zoo – samemu przy z pomocą prawnika? Trudno tutaj udzielić jasnej instrukcji. Niektórzy przedsiębiorcy są bowiem bardzo dobrze wykształceni w kwestiach prawniczych. W ich przypadku zatrudnianie prawnika może być dużym ułatwieniem, ale niekoniecznie musi to być obligatoryjny warunek do spełnienia. Natomiast zdecydowana większość przedsiębiorców nie zna się dokładnie na formalnościach odnośnie zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W takim przypadku warto pomyśleć o zatrudnieniu prawnika do założenia spółki zoo. Samemu czy z pomocą prawników? Na to pytanie często odpowiedź jest taka, że lepiej posłużyć się wsparciem specjalistów, np. kancelarii prawnej pomagającej w zakładaniu spółki. Takie usługi można znaleźć np. tutaj.

W czym mogą pomagać nam prawnicy?

W przypadku zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie do podpisania sporo dokumentów. Jeśli zdecydujemy się na wsparcie prawników to każdy z nich będzie dokładnie przeanalizowany pod kątem prawnym. Dodatkowo wiele kancelarii prawniczych oferuje przedsiębiorcom wsparcie przy tworzeniu umów. Prawnicy zatrudnieni w naszej firmie mogą też reprezentować nas w KRS oraz pomagać nam w wielu innych aspektach. Docenia się również rolę prawników przy spotkaniach takich jak zwyczajne lub nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników. W takim przypadku często poruszane są kwestie prawne i pojawia się wiele wątpliwości. Prawnicy w takim przypadku są potrzebni aby rozwiewać wszelkie wątpliwości. Na ten moment dużo się mówi o korzystaniu z prawników w przypadku zakładania czy też po prostu przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Warto wiedzieć jakie kancelarie prawne można by było brać pod uwagę w przypadku chęci zatrudnienia prawników.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *