Najciekawsze pomysły na dekorację biurowych ścian

Dama z lasiczka - Tomasz Kowal_ar_w-min

Ściany w biurze wcale nie muszą być szare, nudne i bez wyrazu. Wręcz przeciwnie – na rynku materiałów wnętrzarskich jest całe mnóstwo dekoracji, dzięki którym ściana będzie prezentowała się efektownie, elegancko, będzie przyciągała spojrzenia, a jednocześnie nie będzie widać żadnych mankamentów samej ściany.

Biurowe ściany najczęściej mają duże powierzchnie, tym bardziej należy poświęcić im sporo uwagi, aby nie była to powierzchnia zmarnowana, zawieszona mało estetycznymi plakatami czy zastawiona meblami. Pamiętajmy, że przestrzeń biurowa ma być nie tylko wygodna i komfortowa dla pracowników, ale również efektowna. Biuro jest w pewnym stopniu wizytówką firmy i pełni funkcje reprezentacyjne. Jeśli nie będzie zachęcało do przebywania we wnętrzu, może się okazać, że będzie miało to wpływ na zmniejszone zainteresowanie produktami czy usługami firmy. Wyobraźmy sobie kiepsko urządzony gabinet prawnika czy salon fryzjerski – takie wnętrze nie zachęca i może powodować negatywne skojarzenia co do jakości usług.

Fototapety odmienią każdą ścianę

Dobre tapety dziecięcePomysłów na biurowe ściany jest całe mnóstwo. Doskonałym rozwiązaniem mogą być nowoczesne fototapety, które w niczym nie przypominają starych tapet, jakie znajdowały się na ścianach jeszcze kilkanaście lat temu. Fototapety to świetna opcja na duże i rozłożyste ściany, które potrzebują odpowiedniej oprawy. Wybór zdjęć jest ogromny i praktycznie niczym nieograniczony. Na ścianie można mieć więc widok dużego miasta czy mostu, zdjęcie martwej natury czy pięknych okoliczności przyrody, fotografie związane z motoryzacją, informatyką oraz innymi dziedzinami. Dzięki szerokiemu wyborowi zdjęć można bez problemu znaleźć takie fotografie, które będą idealnie pasowały do profilu działalności konkretnej firmy. Nowoczesne fototapety nie tylko dają doskonały efekt aranżacyjny i przyciągają spojrzenia, ale również są materiałami wnętrzarskimi bardzo dobrej jakości. Są wykonane z doskonałych materiałów, mają wysoka wytrzymałość i trwałość, są odporne na działanie wilgoci czy promieni słonecznych. Na https://gurupa.pl/fototapety.html można znaleźć sporo ciekawych inspiracji, które z pewnością ułatwią znalezienie najlepszej tapety do konkretnego biura.

A może dobrej jakości plakaty?

Dobrą alternatywą dla fototapet, które zajmują całą powierzchnię ściany, mogą być efektowne, nowoczesne plakaty, które ozdobią ścianę i sprawią, że całe pomieszczenie będzie prezentowało się elegancko, oryginalnie i niebanalnie. Wybór plakatów, podobnie jak w przypadku fototapet, jest naprawdę ogromny. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia zamawiającego. Można zamówić standardowe plakaty ze znanymi zdjęciami, dziełami sztuki, pięknym widokami, można również zrobić sobie plakat z wybranych przez siebie zdjęć. Efekt dekoracyjny za każdym razem będzie niepowtarzalny. Jeśli decydujemy się na plakaty na ścianach, pamiętajmy, by zachować umiar w ich ilości oraz wielkości. Jeżeli cała ściana będzie nadmiernie usiana plakatami, efekt dekoracyjny raczej nie będzie oszałamiający. Nadmiar ozdób i dekoracji działa wręcz przeciwnie – kiepsko się prezentują, wprowadzają do wnętrza wrażenie chaosu i przesytu. Warto więc uważać z ozdabianiem ścian i w tej kwestii zachować zdrowy rozsądek. Nawet, jeśli podoba nam się wiele plakatów, nie oznacza to, że wszystkie trzeba od razu wieszać na jednej ścianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *