Najlepszy papier toaletowy – jak go wybrać?

papier toaletowyPapier toaletowy to niezbędny produkt w gospodarstwie domowym, ale jego koszt może być naprawdę wysoki – zwłaszcza, jeśli masz dużą rodzinę. Dla niektórych osób każde wyjście do marketu kończy się koniecznością zakupu właśnie papieru! Nie mamy, co ukrywać, ale to rzecz, bez której sporo z nas (jeśli nie wszyscy) nie wyobraża sobie funkcjonowania. Ze wszystkich artykułów, które kupujemy co tydzień, papier toaletowy jest jednym z najbardziej osobistych i najważniejszych. Chociaż zadanie papieru toaletowego wydaje się oczywiste i proste, prawda pozostaje taka, że ​​wybrany przez nas papier ma duży wpływ na nasze życie i higienę. Jak wybrać papier toaletowy?

Rodzaje papieru toaletowego

Papier toaletowy dobrej jakości może zwiększyć komfort stosowania. Papier toaletowy słabej jakości, tzw. papier szary – może sprawić, że doświadczenie będzie mniej niż przyjemne. Ale pomimo tego, że papier toaletowy odgrywa istotną rolę w naszym codziennym życiu, jest również jednym z najczęściej wybieranych luksusów!

Do wyboru są trzy główne rodzaje papieru toaletowego:

  • Delikatny papier, wytwarzany z pulpy drzewnej. Taki papier toaletowy nie wykorzystuje papieru pochodzącego z recyklingu i jest wytwarzany z drzew. Termin pochodzi od “pierwotnych włókien nowo ściętych drzew”, czyli właśnie pulpy. Drzewa są rozdrabniane, wstępnie mielone, przetwarzane, bielone, a następnie przekształcane w rolki papieru toaletowego. Wiele osób decyduje się na papier toaletowy z pierwszego tłoczenia, ponieważ jest on często tańszy, bardziej miękki i łatwiej dostępny.
  • Papier toaletowy z recyklingujest lepszy dla środowiska, ponieważ proces produkcji ma mniejszy wpływ na klimat. Dodatkowo papier toaletowy z recyklingu jest przetwarzany. Co to oznacza? Jest wytwarzany z używanego papieru biurowego lub gazety, a nie z używanego papieru toaletowego z pierwszego tłoczenia. Stare papiery są zbierane i mieszane z ciepłą wodą w celu utworzenia miazgi. Na miazgę stosuje się procesy w celu usunięcia atramentu, wybielenia papieru, wysuszenia go i przekształcenia w rolki.
  • Bambusowy papier toaletowyjest wytwarzany w podobny sposób jak papier toaletowy z pierwszego tłoczenia, ale zamiast drzew używa się łodyg bambusa. Bambus to trawa, która odrasta po ścięciu i dlatego nie trzeba jej przesadzać. Uważa się, że jest to bardziej zrównoważona opcja niż papier toaletowy z pierwszego tłoczenia.

Jak wybrać papier toaletowy, który nie będzie mieć negatywnego wpływu na środowisko?

Każdy papier jednorazowego użytku, w tym papier toaletowy, ma wpływ na środowisko. Tutaj nie mamy, co ukrywać! Produkcja papieru toaletowego często wiąże się z wylesianiem i chemicznym wybielaniem. Na szczęście producenci wytwarzają obecnie papier toaletowy z recyklingu, który może konkurować z produktami pierwotnymi pod względem komfortu i wytrzymałości. Duże zainteresowanie budzi m.in. taki produkt jak bambusowy papier toaletowy. Uprawa bambusa może również mieć pozytywny wpływ na emisję tlenu, zdegradowaną ziemię i kontrolę erozji. Jednak bambusowy papier toaletowy zwykle kosztuje więcej niż inne opcje.

Jak porównać papiery toaletowe, aby znaleźć ten najlepszy?

Wybierając papier toaletowy, weź pod uwagę następujące czynniki, aby znaleźć odpowiednią rolkę. Co się liczy?

  • Rozmiar rolki i opakowania. Przed zakupem odpowiednio sprawdź, ile arkuszy znajduje się w każdej rolce? Ile rolek jest w paczce? Im większa rolka, tym rzadziej będziesz spieszyć się, aby kupić więcej papieru toaletowego. Często można zamówić hurtowo papier toaletowy online, co może obniżyć koszty.
  • Ilość warstw.Liczba warstw odnosi się do liczby warstw papieru na sztukę. Trójwarstwowy oznacza, że ​​są trzy arkusze. Im więcej warstw, tym trwalszy i bardziej miękki papier toaletowy, ale generalnie też droższy.
  • Instalacja wodociągowa. Jeśli masz problem z zatkaniem toalety, może to być twój papier toaletowy. Podczas gdy grubszy papier toaletowy może być wygodniejszy, jest gorszy dla Twojej toalety. Im szybciej papier toaletowy się rozpuszcza, tym delikatniejszy jest dla Twojej kanalizacji.
  • Wrażliwa skóra. Niektórzy ludzie mają bardzo wrażliwą skórę, którą może podrażnić szorstki papier toaletowy lub produkty używane przez niektórych producentów. Na rynku dostępne są opcje hipoalergiczne, zaprojektowane z myślą o skórze wrażliwej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *