Najmodniejsze aranżacje wnętrz biurowych tego roku

2016-Alloy-0014-920x400

W aranżacji wnętrz biurowych moda nie zmienia się tak szybko, jak w przypadku wnętrz mieszkalnych. Jednak także w tym przypadku co kilka sezonów można zaobserwować zmieniające się trendy. Nowoczesne wnętrza biurowe zaskakują przede wszystkim elegancją, ciekawym designem oraz dopasowaniem do rodzaju branży.

W ostatnim czasie bardzo modny jest minimalistyczny wystrój wnętrz biurowych połączony z nowoczesnym, często futurystycznym designem. W takim wnętrzu najczęściej znajduje się bardzo niewiele sprzętów – wyłącznie te najpotrzebniejsze. Dzięki temu pozostaje sporo wolnej przestrzeni, co sprawia, że nawet niewielkie pomieszczenia wydają się nieco większe niż są w rzeczywistości. W wystroju wnętrz warto zwrócić uwagę na drzwi – w ostatnich latach coraz częściej zamiast drzwi drewnianych pojawiają się drzwi zewnętrzne wykonane ze szkła (warto zwrócić uwagę na http://www.vero.kalisz.pl/produkty/drzwi-zewnetrzne.html), zarówno całkowicie przezroczystego, jak i mlecznego i przydymionego, które chroni kolejne pomieszczenia przed wzrokiem ciekawskich osób. Nowoczesne drzwi są wykonane z wysokiej jakości szkła, które ma doskonałe parametry techniczne i jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co oczywiście nie oznacza, że można takimi drzwiami do woli trzaskać.

Oświetlenie naturalne i sztuczne

Oprócz mebli i dodatków bardzo ważnym elementem każdego wystroju wnętrza biurowego jest odpowiednie oświetlenie, zarówno naturalne, jak i sztuczne. Jeśli chodzi o światło naturalne, w nowoczesnych wnętrzach najczęściej na oknach znajdują się rolety, które sprawiają, że aranżacja okienna jest elegancka, a jednocześnie funkcjonalna.

Rolety można zasuwać lub zsuwać w zależności od tego, jak dużo światła pada do wnętrza. Bardzo modne są również ekrany, czyli podłużne pasy tkaniny, które w razie potrzeby można zsunąć. Jeśli chodzi o oświetlenie sztuczne, coraz większą popularnością we wnętrzach biurowych i nie tylko cieszą się lampy led. Dają one bowiem o wiele więcej możliwości aranżacyjnych niż tradycyjne źródła światła. Dzięki oświetleniu led można tworzyć ciekawe aranżacje świetlne, montować taśmy i panele led w ścianach, wnękach mebli, płytach gipsowo-kartonowych. W ten sposób można stworzyć takie źródło światła, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również będzie kształtowało wystrój wnętrza.

Funkcjonalność ważniejsza niż chwilowa moda

W nowoczesnych wnętrzach biurowych nacisk kładzie się również na to, aby pomieszczenie i jego wystrój nawiązywało do branży, w jakiej działa firma. W tym celu stosuje się między innymi tematyczne fototapety, plakaty czy grafiki na ścianach, które przy okazji ożywiają wnętrze i stanowią ciekawy element dekoracyjny. Planując wystrój wnętrza firmowego zawsze jednak warto pamiętać, że musi być przede wszystkim funkcjonalne, wygodne i komfortowe dla pracowników. Nie wszystko, co jest modne, jest jednocześnie wygodne, warto więc zachować umiar w podążaniu za tworzeniem wnętrza rodem z katalogu mebli czy innych elementów wystroju wnętrza.

1 komentarz

  1. Staszek pisze:

    Marzą mi się nowoczesne tapety do wnętrza. Na https://dobretapety.pl/tapety-erismann znalazłam kilka ciekawych i dosyć tanich modeli, które chyba fajnie prezentowałyby się na ścianie. Jak sądzicie, tapety na ścianach sprawdzą się, czy lepiej pomyśleć o innych formach wykończenia? Wydaje mi się, że te nowoczesne tapety wykonane są z solidnych materiałów i będą naprawdę trwałe. A może macie u siebie tapety i możecie coś więcej powiedzieć o tym, jak się trzymają?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *