Naprawa i przeglądy techniczne statku – jak znaleźć solidnego fachowca?

Aby statek bezproblemowo mógł pływać nawet na długich dystansach, powinien przede wszystkim być w stu procentach sprawny. Jeszcze przed wypłynięciem na morze trzeba zadbać o przeglądy wszystkich najważniejszych elementów konstrukcyjnych, maszyn, urządzeń i sprzętu, który gwarantuje bezpieczny rejs. Właściciel statku musi natomiast zadbać o to, by zajmowali się nim wyłącznie doskonali fachowcy, którzy znają się na swojej pracy.

W przypadku prac remontowych i konserwacyjnych na lądzie najczęściej efektem fuszerki fachowców są niedoróbki, niedociągnięcia czy inne wady, do których trzeba wzywać kolejnych specjalistów. Na morzu jednak problem może być o wiele poważniejszy. Niedokładnie przeprowadzone prace mogą być wręcz katastrofalne w skutkach. Dlatego malowanie wykonywanie konstrukcji stalowych, a także wszelkich innych elementów statku należy powierzyć wyłącznie doświadczonym specjalistom

Fachowcy ze znajomością statków

Bez względu na to, czy armator potrzebuje elektryka, czy spawacza, a może specjalisty od automatyki, zawsze powinien celować w osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie, a jeszcze lepiej – na jednostkach pływających. Dzięki temu można mieć pewność, że specjalista nie jest przypadkowy i miał już do czynienia ze wszelkimi konstrukcjami występującymi na statkach. Dobrym pomysłem jest szukanie fachowców wśród absolwentów uczelni morskich, którzy przez cały czas nauki są przygotowywani do pracy na morzu lub nad morzem. Dobrym pomysłem jest tez korzystanie z usług fachowców z polecenia, wtedy można mieć pewność, że są to naprawdę sprawdzeni fachowcy. Jeśli armator traf na dobrego specjalistę, powinien dbać o jego warunki socjalne i finansowe, gdyż w tej branży trudno jest z dnia na dzień znaleźć nowych fachowców.

Praca na statkach ma sporo zalet

maska do piaskowaniaZ perspektywy pracowników, czyli różnych specjalistów od maszyn, urządzeń czy instalacji, praca na statkach ma sporo korzyści. Przede wszystkim, daje bardzo dobre zarobki. Najczęściej na statkach można zarobić o wiele więcej niż w jakiejkolwiek firmie na lądzie. Co więcej, w trakcie świadczenia pracy, czyli podczas rejsu, nie trzeba płacić za zakwaterowanie czy wyżywienie, dzięki czemu zarobki nie pomniejszają się o koszty życia. Praca na statku bywa ciężka, wyczerpująca i mocno monotonna, ale jej zaletą są bardzo długie przerwy między rejsami, które można wykorzystać na urlop. Co więcej, pływając na statkach dalekomorskich można też zwiedzić sporo świata i takie miejsca, do których nigdy się by nie poleciało płacąc za podroż z własnej kieszeni. Praca na statkach to dobre rozwiązanie dla młodych, ambitnych osób, które chcą poszerzać swoje kwalifikacje i zdobywać nowe doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *