Nie lubisz pracy stacjonarnej? Zobacz nasze propozycje pracy mobilnej

nfive-uk-3

Praca stacjonarna jest dla wielu, pracą dla nudziarzy. Bo, co takiego sobą reprezentuje? Siedzenie na czterech literach i wpatrywanie się w drzwi. No, chyba że dotyczy to urzędów, tam mogą powstawać mniej, lub bardziej zamierzone kolejki do naszych budżetowych specjalistów. Mają więc co robić, jednak i tak siedzą na miejscu i wciąż oglądają te same widoki.

Fryzjer

Ten zawód wcale nie musi być stacjonarny. Wizyty u klientów w domu są bardzo powszechne i często realizowane. Zresztą, ku niemałemu zadowoleniu potencjalnych odbiorców takich mobilnych usług. Fryzjer mobilny może być wezwany np. do osoby, która cierpi na wypadanie włosów i nie chce pokazywać się publicznie. Dobry fryzjer potrafi wykonać proste peruki, które mogą rozwiązać problem. Nie każdy może stawić się osobiście w salonie i mogą być tego różne powody. Fryzjer dojeżdżający do klienta, to dobry sposób na zarobek dla samego zainteresowanego. Oferując takie usługi, może bliżej poznać klienta, oraz – co jest niebagatelne – świadczyć usługi dla innych, mieszkający w pobliżu, np. sąsiadów.

Ubezpieczyciel

Ludzie nie chcą wydawać pieniędzy, idąc do firmy ubezpieczeniowej i wyręczając ich niejako w pracy, przynosząc im pieniądze w tzw. „zębach”. Szczególnie, jeśli takie ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Dlatego agenci ubezpieczeniowi mogą zdobyć więcej klientów, po prostu przychodząc do nich do domu. Dla każdego z nich, może to być bardzo korzystne. Agent zyskuje klienta, a sam klient nie traci czasu i nerwów w ewentualnej kolejce do potencjalnego agenta ubezpieczeniowego.

Kosmetyczka

To jeden z tych zawodów, które wymagają mobilności i dostosowania się do wymogów współczesnego klienta. Człowiek po pracy jest zbyt zmęczony, aby odwiedzić kosmetyczkę. Zamawia więc ją do domu i korzysta z jej usług, nie bojąc się więcej zapłacić za jej mobilność.

Dostawca

Tak samo może być z zamawianiem jedzenia dla tych, którzy nie chcą, lub nie mogą wyjść z domu, aby coś sobie kupić do jedzenia. Nie ma nic łatwiejszego w tym, aby otworzyć przeglądarkę i zamówić jedzenie przez Internet z restauracji, która znajduje się z pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Dostawca przywiezie nam np. pizzę i jeszcze uśmiechnie się do nas. Dla wielu, może to być jedyny kontakt z człowiekiem w ciągu dnia.

Hydraulik

To także zawód mobilny, pomimo tego, iż hydraulik może pracować nie tylko na awariach w domach klientów. Może także montować w ich nowo wybudowanych domach instalacje wodno – kanalizacyjne, co niejako wydłuża się w czasie. Jednak jest praca mobilną i wciąż w towarzystwie nowo poznawanych ludzi.

Listonosz

To oczywiście praca mobilna, aż do bólu. Dzisiejszy listonosz nie tylko roznosi listy, także „robi” jako akwizytor dla własnych szefów. Musi sprzedawać towary nie raz nie zgodne z jego profesją. Nie chcąc być gołosłownym, podam przykład handlu zniczami przez listonoszy, po domach odbiorców listów. Należy tylko ubolewać nad taką polityką przełożonych listonoszy. Obecnie doszły listonoszom jeszcze dodatkowe obowiązki. Mianowicie mają sprawdzać liczniki gazu i przekazywać te informacje do gazowni. Oczywiście pieniądze za to bierze sama poczta, listonosz robi to niejako „przy okazji”. Ciężka to praca i nie doceniana.

1 komentarz

  1. LucijaMaj pisze:

    Ja z tej całej listy to bym wybrała chyba kosmetyczkę albo fryzjera. Praca przyjemna no i z ludźmi. Dodatkowo elastyczne godziny pracy. Minusem jest to, że większość zleceń była by pewnie wieczorem ale może niekoniecznie. Wiele kobiet przecież nie pracuje 🙂 Kiedyś znajoma zrobiła sobie fajną fryzurę w salonie B&K w Warszawie (tu jest ich strona http://www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-warszawa-tamka/) i potem przyszła do mnie po tygodniu jak się jej fryzura rozburzyła, żebym jej taką samą zrobiła. No i klops był ponieważ nie poradziłam sobie :/ Nie każdą fryzurę można odwzorować. To już trzeba lata praktyk. Ale zawód jako zawód polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *