Nie potrzebujesz urlopu żeby naładować baterie – zobacz w jaki sposób odprężysz się w pracy

1002_jajo_mild_06

Praca może wykańczać. W miarę upływu czasu, jaki w niej spędzamy, może sprawiać, ze wcale nie chce się nam nic robić. Nie każdy może pozwolić sobie na taki „luksus”. Jeśli już ta nasza praca jest, należy ją szanować, bo może uciec, jak przysłowiowy króliczek. A przecież w pracy nie chodzi o to, aby króliczka gonić, tylko aby go złapać. Zupełnie odwrotnie jest w życiu prywatnym.

Urlop

Urlop to coś, na co czeka się cały rok. A jak już przyjdzie, to mija zbyt szybko. Zdecydowana większość ma takie same wymagania, co do weekendu. Wiele razy na pewno spotkaliśmy się ze stwierdzeniem, że „piątek to jest super, a poniedziałek to jest be”. Dzień, jak dzień. Czy to piątek, czy poniedziałek, nie powinno nas to w jakiś sposób stresować. Nie można tylko „trwać” w pracy pomiędzy wtorkiem a piątkiem, ponieważ taki stan rzeczy może prowadzić do rozwinięcia się jakichś fobii, które znacznie utrudnią nam własną egzystencję. Bo, co można powiedzieć na temat człowieka, który przychodzi co piątek do baru i swoiście jęczy: „o, już piątek, jak dobrze”. Inni mu potakują, ponieważ tak samo czują. Czy egzystencja takich środowisk może być jakoś twórcza? Czy może te środowiska po prostu eliminować z drogi do sukcesu? Raczej to drugie. Dlatego człowiek, który z przesadną satysfakcją oczekuje jakiegoś wolnego (nie ważne jakiego, urlopu, weekendu, czy może pękniętej rury w biurze, a nawet bomby pod biurkiem), taki pracownik jest nie efektywny i częściej popełnia błędy w pracy, oraz będzie nieprofesjonalny w tym, co robi. Dlaczego? Ponieważ nie znosi tego co robi, pracę myli z fajrantem, a często dzień z nocą. Taki pracownik nie nadaje się do bardziej odpowiedzialnych zadań.

Relaks w pracy

Człowiek może intensywnie pracować przez 45 minut. Średnia praca trwa 8 godzin. Co zatem zrobić, aby nasi pracownicy byli bardziej zdyscyplinowani i zajęli się tym, co do nich należy, a nie np. wyłącznie myśleniem o urlopie? W tym przypadku rozwiązanie może być nietypowe. Sam wystrój wnętrza np. biura, może pozytywnie nastrajać pracowników do rzetelnego wykonywania ich obowiązków zawodowych. Jaki to może być wystrój? Wystarczy wejść na stronę http://www.miuki.pl i zapoznać się z propozycjami, które są na niej przedstawione. Takie pufy zamiast zwykłych stołków, mogą znacznie poprawić zawodową wydajność całego biura. I, nie ma w tym nic dziwnego. Każda innowacja wprowadzona w zakładzie pracydąży do jego doskonałości.

Przecież każdy właściciel chciałby, aby wydajność jego pracowników przysparzała mu tylko zysków. Strat nie bierze w ogóle pod uwagę. Z resztą nikt nie zakłada strat we własnym przedsiębiorstwie dopóty, dopóki ich nie zobaczy. Jeśli już będą, robi wszystko, aby się ich pozbyć i tym samym podnosić renomę własnej firmy. Relaks w pracy to bardzo ważna rzecz. Skłania pracowników do większej wydajności pomimo tego, że przecież mają przerwę, zamiast wysiłku. Pracodawcy powinni o tym pamiętać, jeśli chcą podnieść renomę własnej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *