Jak znaleźć niedrogie mieszkanie we Wrocławiu?

Planujesz zakup nieruchomości we Wrocławiu? W tym artykule podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań niedrogiego mieszkania w Stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław to piękne, tętniące życiem miasto. Zajmuje ono nie bez powodu wysokie miejsca w rozmaitych rankingach miast najbardziej przyjaznych do życia. Rynek pracy w tym regionie należy do najgorętszych w Polsce. Nieustannie brakuje tutaj rąk do pracy. Tak duże zapotrzebowanie na pracowników we Wrocławiu wynika z tego, że inwestują tutaj ogromne pieniądze wielkie światowej skali firmy. Wokół miasta zlokalizowanych jest wiele zakładów przemysłowych oraz firm produkcyjnych, w których potrzebni są specjaliści z najróżniejszych dziedzin. Jednocześnie we Wrocławiu jest wiele uczelni oraz uniwersytetów, na których młode osoby mogą zdobywać wysokie wykształcenie.

Niedrogie mieszkanie – jaka lokalizacja?

Zarówno w dużych jak i mniejszych miastach cena nieruchomości w dużej mierze zależy od jej lokalizacji. Mieszkania zlokalizowane w centrum miasta i z wygodnym dostępem do miejskiej infrastruktury są zazwyczaj nieruchomościami najdroższymi. Osoby poszukujące mieszkania charakteryzującego się ceną poniżej średniej w danym mieście koncentrują się na osiedlach oddalonych od centrum. Pod względem budownictwa mieszkaniowego Wrocław rozwija się niemal we wszystkich kierunkach. Każdego roku powstają większe i miejsca w najróżniejszych lokalizacjach. Wybór osiedla, na którym kupuje się mieszkanie jest w dużej mierze uzależniony od osobistych potrzeb inwestorów. W niektórych lokalizacjach można kupić mieszkania na prawdę w bardzo atrakcyjnych cenach, ale czasem wynika to niestety albo z mało atrakcyjnej okolicy, albo bardzo słabej lub wręcz nie istniejącej komunikacji publicznej łączącej osiedle z miastem. Na tego typu aspekty należy zawsze zwracać uwagę podczas wybierania nowego mieszkania.

Wiele osób poszukujących nowego mieszkania we Wrocławiu chętnie wybiera nieruchomości zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. W ostatnich latach bardzo wzrosła popularność inwestycji mieszkaniowych w miejscowości Siechnice pod Wrocławiem. Mieszkańcy bardzo sobie chwalą to miejsce z uwagi na dobry kontakt z centrum Wrocławia – jest to ok. 10 km. Jednocześnie dobrze funkcjonuje tutaj transport publiczny, dzięki któremu także można bez problemu dostać się do ścisłego centrum. Ważnym atutem miejscowości Siechnice jest otoczenie. Siechnice są zlokalizowane blisko rzek i malowniczych lasów, na tych terenach stworzono wiele ścieżek pieszych oraz rowerowych, dzięki czemu po ciężkim dniu pracy można relaksować się na łonie przyrody z dala od miejskiego zgiełku. A jednocześnie nowe mieszkania w Siechnicach są bardzo tanie w porównaniu z Wrocławiem, można znaleźć nieruchomości w cenie nawet 6 tys. zł. za metr kwadratowy. Niedrogie mieszkania Siechnice w atrakcyjnych cenach oferuje rodzinna firma deweloperska Format Deweloper.

Artykuł opracowany przy współpracy z agencją DST DESIGN.

Polecamy:
Na czym polega dokumentacja powypadkowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *