Praca w Niemczech czeka na polskich fachowców

Polscy fachowcy są doceniani przez Niemców, dlatego murarze, malarze, bądź elektrycy bez trudu dostają dobrze płatne posady tuż za zachodnią granicą. Większość z nich może liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia, jakich w Polsce nie mieliby możliwości otrzymać. W jakich zawodach w Niemczech można znaleźć dobrą pracę? Praca w Niemczech czeka na polskich fachowców.

1. Dobrze płatna praca na budowie

2. Praca w Niemczech czeka na złote rączki

W Polsce przez długie lata pracownicy fizyczni byli bardzo słabo wynagradzani, nawet gdy posiadali szerokie kompetencje do wykonywania danego zawodu. Obecnie ten trend powoli się zmienia, jednak wciąż znacznie więcej mogą zarobić murarze, ślusarze lub spawacze w Niemczech. Praca w Niemczech czeka na nich od zaraz.

Dobrze płatna praca na budowie

Praca w Niemczech dla fachowców z reguły dotyczy zatrudniania na budowie. Pracownicy fizyczni wśród Niemców są rzadkością – większość z nich wybiera inne formy zatrudniania i branże, a zawody wymagające pracy fizycznej są wykonywane przez imigrantów zarobkowych z innych krajów. Wśród nich dużą grupę stanowią Polacy, dlatego oferty pracy w Niemczech są kierowane często właśnie do nich.

Dla Polaków stanowiska pracy na niemieckich budowach są atrakcyjne głównie ze względu na wysokie płace. Ponadto Polacy dobrze wykonują swoje obowiązki – praca dla ślusarzy, elektryków lub murarzy wymaga wykształcenia kierunkowego zdobywanego przez nich w licznych szkołach zawodowych i technikach. Dodatkowo polscy fachowcy mogą udokumentować wieloletnie doświadczenie, które zachęca do ich zatrudniania w wyuczonym zawodzie zamiast imigrantów z innych krajów.

Praca w Niemczech czeka na złote rączki

W Niemczech na szybkie znalezienie pracy mogą liczyć przede wszystkim złote rączki. Osoby, które poradzą sobie zarówno w roli elektryka, jak i ślusarza oraz malarza bez trudu znajdą pracę na budowie lub w firmach wykończeniowych. W tej branży niemalże w każdym landzie brakuje pracowników, dlatego zatrudnienie otrzymuje się od zaraz. Płace są zróżnicowane w zależności od doświadczenia i posiadanych umiejętności, ale na początek można liczyć na wynagrodzenie w wysokości co najmniej kilkunastu euro.

Fachowcy ze znajomością języka niemieckiego w stopniu minimum komunikatywnym i udokumentowanym doświadczeniem zawodowym mogą starać się o zatrudnienie w roli majstrów oraz kierowników budowy. W ich przypadku wynagrodzenie jest nawet kilkukrotnie wyższe, a pracodawcy są skłonni dodatkowo opłacić im mieszkanie i zaoferować inne benefity.

 

Polecamy:
Szukasz pracy za granicą? Jak wyrobić dowód osobisty i paszport w Holandii?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *