OC dla samochodów Twojej firmy – sprawdź gdzie jest najtaniej?

fleet-of-vans-blank

Właściciele firm, którzy zakupują samochody do tego, aby przedsiębiorstwo mogło właściwie i bez przeszkód funkcjonować, muszą obowiązkowo zadbać o jego ubezpieczenie. Warto przyjrzeć się wielu różnym ofertom, aby wybrać ubezpieczyciela, który zaproponuje nie tylko najtańszy pakiet OC, ale również szeroki zakres usług.

W jaki sposób można znaleźć najlepszy cenowo wariant?

Pierwsza myśl, jaka powinna nam przyjść do głowy, to skorzystanie z jednej z kilku dostępnych w Internecie polskich porównywarek ubezpieczeń. Warto przyjrzeć się stronie mfind.pl, specjalizującej się w pakietach komunikacyjnych, a także współpracującej z wieloma towarzystwami, wśród których znajdziemy zarówno największych graczy na rynku, jak również mniejsze firmy. Należy też zwrócić uwagę na zdecydowanie najszerszą bazę marek i modeli samochodów.

mFind.pl w swoim kalkulatorze zapyta nas o dokładne dane pojazdu, który będziemy chcieli ubezpieczyć z ramienia naszego przedsiębiorstwa. W kolejnym kroku musimy wskazać czy na polisie mamy zostać zapisani jako osoba fizyczna, która jest w prywatnym posiadaniu samochodu, czy wpisujemy opcję „jednoosobowa działalność gospodarcza”, uwzględniającą rejestrację auta na firmę. Z wiadomych przyczyn wykonujemy tę drugą czynność. Prawidłowe wypełnienie formularza pozwoli na szybkie wyszukanie najlepszych ofert.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, profesjonalną poradą służą konsultanci dostępni na infolinii i internetowym czacie. Jest to ogromny walor, ponieważ ich doradztwo jest niezależne od jakiegokolwiek ubezpieczyciela, dzięki czemu nasz wybór zostanie dokonany w oparciu o pełen obiektywizm doradców.

Jeżeli potrzebujemy więcej czasu na podjęcie decyzji i konsultację, np. ze współpracownikami, powinniśmy założyć prywatne konto na porównywarce ubezpieczeń OC i AC mFind.pl, które zapamiętuje nasze kalkulacje, dzięki czemu po każdym zalogowaniu wyświetlą nam się wprowadzone wcześniej dane. Jest to spore udogodnienie i oszczędność czasu. Wszystkie hasła są szyfrowane, a dane stuprocentowo chronione, aby nikt poza nami nie miał do nich wglądu.

Czy można jeszcze inaczej zaoszczędzić na ubezpieczeniu firmowego samochodu?

Jest kilka opcji do wyboru. Jeżeli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, możemy ubezpieczyć auto jako osoba prywatna, co wiąże się z niższymi stawkami składek. Dodatkowo uda nam się wliczyć pojazd w koszty, o ile wprowadzimy go do ewidencji firmowych środków trwałych.

Zawsze wyjdziemy na plus z naszym OC, jeżeli połączymy je w pakiecie z innym ubezpieczeniem, oczywiście dokonując zakupu w tym samym towarzystwie. Może być to dodatkowa polisa komunikacyjna, jak np. AC czy Assistance, szczególnie gdy będziemy potrzebować zastępczego samochodu w trakcie naprawy dotychczasowego środka transportu. Mamy też możliwość wybrania ubezpieczenia zupełnie niezwiązanego z naszą pracą, czyli np. uwzględniającego ochronę zdrowia, życia lub mieszkania.

Pamiętajmy również, że zniżki za ubezpieczenie OC otrzymują bezszkodowi kierowcy, w związku z czym istotne jest zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników oraz regularny monitoring pojazdów i pracy zespołu.

1 komentarz

  1. Aviator pisze:

    Korzystałem z tego typu kalkulatorów ubezpieczeń i nawet się sprawdzają. Teraz nie mam auta więc nie potrzebuję OC. Wszystko jest na głowie wypożyczalni samochodów z której korzysta nasza firma transportowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *