Oferty pracy dla studentów

Warto podjąć pracę na studiach, szczególnie w kolejnych latach nauki, gdzie zwykle jest mniej zajęć i więcej wolnego czasu. Jakie są oferty pracy dla studentów i gdzie je znaleźć?

Jakie są oferty pracy dla studentów?

Okazuje się, że oferty pracy dla studentów są bardzo różne i tak naprawdę jest wiele firm, które chętnie zatrudniają osoby początkujące na rynku pracy. Na pewno znajdziesz zajęcia w gastronomii, sklepach, podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Istnieje również praca jako opiekun kolonijny, dzieci lub osób starszych (do tego zwykle potrzebne jest zaświadczenie o ukończeniu kursów). Poza tym, pracodawcy chętnie zatrudniają na płatny staż w finansach i rachunkowości, marketingu czy firmach związanych z IT.

Gdzie znaleźć oferty pracy dla studentów?

Gdzie znaleźć pracę? Pierwszym źródłem jest internet, a wraz nim portal Pracuj.pl. Setki ofert z różnych branż, miast, na różnych warunkach, czekają również na studentów. Poza tym, po złożeniu aplikacji wraz z podaniem oczekiwanych zarobków, możesz porównać swoje szanse z innymi kandydatami. Dzięki utworzeniu profilu, na bieżąco będziesz podglądać, na jakim etapie jest Twoja aplikacja i czekać na kontakt ze strony pracodawcy. Kolejnymi źródłami są uczelniane biura karier, targi pracy, portale społecznościowe, ogłoszenia w lokalnej gazecie czy radiu, a także rozdawane na mieście ulotki.

Czy praca na studiach się opłaca?

Oprócz korzyści finansowych jest wiele innych zalet, wynikających z pracy na studiach. Na pewno cenne jest zdobyte doświadczenie – bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Najlepiej oczywiście pracować zgodnie ze studiowanym kierunkiem studiów, co daje szansę na zwiększenie doświadczenia w zawodzie. Poza tym, wielu pracodawców, po udanej współpracy, postanawia zatrudnić studenta na stałe. Cenne są również wszystkiego rodzaju kontakty, zdobyte w pracy. Te z pewnością wykorzystasz prędzej lub później. Wiele z nich przemienia się na przyjaźń na wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *