Rodzaje drzwi do biura – na jakie się zdecydować?

Drzwi jako element wystroju i wykończenia wnętrza pełnią wiele funkcji. Nigdy nie powinny być wybierane przypadkowo. Pamiętajmy o tym także wtedy, gdy decydujemy się na wymianę drzwi do wnętrz firmowych. Zarówno drzwi zewnętrzne, jak i wewnętrzne mają ogromny wpływ na wizerunek firmy, a także na bezpieczeństwo.

W każdej firmie ważne są drzwi zewnętrzne, czyli takie, które stanowią wejście do budynku. Tego rodzaju drzwi powinny być przede wszystkim solidnie wykonane i antywłamaniowe. To ważne szczególnie wtedy, gdy w budynku przechowujemy wartościowy sprzęt, który nie powinien wpaść w niepowołane ręce. Drzwi zewnętrzne muszą być również dopasowane do elewacji budynku i tworzyć z nimi spójną całość. Niezbyt dobrze prezentują się nowoczesne drzwi w starej, klimatycznej kamienicy. I na odwrót – w nowoczesnym budynku pełnym szkła i metalu raczej nie będą się dobrze prezentowały drewniane drzwi w typowo klasycznym, tradycyjnym wydaniu. Pamiętajmy więc, by za każdym razem wybierać drzwi indywidualnie, biorąc pod uwagę kilka elementów jednocześnie – stylistykę, kolorystykę, jakość wykonania, funkcjonalność oraz trwałość i odporność na zniszczenia.

Dopasowane drzwi wewnętrzne

W biurze istotne są nie tylko drzwi zewnętrzne, ale również te wewnętrzne, które oddzielają od siebie poszczególne pomieszczenia. Drzwi wewnętrzne również warto dopasować do stylistyki i kolorystyki wnętrza, a także do możliwości w danym pomieszczeniu. Jeśli mamy niewielkie biura, w których liczy się każdy centymetr kwadratowy powierzchni, dobrym rozwiązaniem mogą być drzwi łamane lub przesuwne, które otwierają się na ścianę. Wystarczą odpowiednie prowadnice, aby zamontować drzwi praktycznie wszędzie. Tego rodzaju drzwi są świetnie dopasowane do wnętrz, w których nie za bardzo da się otwierać tradycyjne drzwi zarówno do środka, jak i na zewnątrz. Jeśli decydujemy się na tradycyjne drzwi jednoskrzydłowe, musimy dopasować je do konkretnego wnętrza, kolorystyki, a nawet rodzaju podłogi. Trzeba też zdecydować, z czego będą wykonane.

Drewno, szkło, tworzywa sztuczne

W biurach, które są urządzone klasycznie i elegancko, dobrym rozwiązaniem są drzwi drewniane utrzymane w klasycznym wydaniu. W bardziej nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się drzwi szklane, które dobrze sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach. Bez względu na to, jakie drzwi wybieramy, zawsze powinny być to produkty wysokiej jakości, które pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów. Jest to bowiem ten element wnętrza, który wybiera się raz na wiele lat. Często z biegiem czasu wykonuje się kolejne remonty czy odświeżanie pomieszczeń, natomiast drzwi pozostawia te same. Jest więc oczywiste, że muszą być solidne, trwałe, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Im lepsze produkty wybierzemy, tym mniej problemów będziemy mieć z ich użytkowaniem w bliższej czy dalszej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *