Trawa z rolki do ogrodu – dlaczego warto i ile kosztuje?

 

Piękny trawnik można przygotować samemu, wysiewając go z mieszanek nasion. Można także kupić go jako gotowy w formie praktycznych rolek układanych na powierzchni ziemi. Dlaczego warto zdecydować się na trawnik w rolkach? Ile trzeba będzie za niego zapłacić? Sprawdzamy!

 

Czym jest trawnik z rolki?

Aby założyć trawnik, wcale nie trzeba wysiewać go wokół domu. Obecnie można kupić także gotowe trawniki w rolkach. To nic innego, jak płaty trawy wraz z ziemią, które dostarczane są do klienta w formie rolek. Następnie są one układne na podłożu i natychmiast dają estetyczny, gotowy do użytkowania trawnik.

 

Firmy wykonujące trawniki z rolek oferują trawy, które wycinane są z gruntu po około 12-18 miesiącach od ich wysiania. Dzięki temu są odpowiednio zagęszczone oraz mają mocny, zwarty system korzeniowy.

 

Trawnik z rolki – główne zalety

Aby wykonać efektowny trawnik wokół domu, można wykorzystać do tego celu trawnik w rolkach. Firmy dostarczające tego typu materiał mogą wtedy ułożyć go na życzenie klienta lub można wyłożyć go samodzielnie, oszczędzając na kosztach montażowych.

 

Wśród najważniejszych zalet trawników w rolkach znajdują się:

  • bardzo wysoka jakość trawy ogrodowej
  • różne gatunki traw do wyboru
  • trawa o zwartych korzeniach odporna na eksploatację
  • oszczędność czasu podczas zakładania trawnika
  • trawnik po wyłożeniu jest natychmiast gotowy do użytku
  • łatwa aklimatyzacja do warunków pogodowych w Polsce

 

Trawa z rolki – gdzie ją zamówić i ile kosztuje?

Gdy chodzi o materiały jak trawa z rolki Poznań to miasto, w którym można skorzystać z kompleksowych usług w ramach jej zakupu i układania. Trawnik może być wtedy wykonany przez specjalistów w tej dziedzinie.

 

Koszty związane z wykonaniem trawnika w rolkach są zależne od wybranego rodzaju trawy oraz od powierzchni, jaka ma zostać nią pokryta. Zwykle trzeba liczyć się z ceną od około 10 złotych do 15 złotych za metr kwadratowy.

 

Gdy zatem chcesz cieszyć się pięknym trawnikiem, który będzie gotowy nawet w ciągu jednego dnia, pomyśl o zamówieniu trawnika w rolkach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *