Jak dobrać najlepszy damski fartuch medyczny?

Fartuch medyczny to jedno z podstawowych ubrań medycznych używanych w różnych zawodach – lekarza, pielęgniarki, ale również używane są one przez laborantów, pracowników salonów medycyny estetycznej, kosmetycznych czy rehabilitantów. Czym warto kierować się przy zakupie damskiego fartucha medycznego?

 

Zadaniem fartucha medycznego jest zabezpieczenie ubrań i ciała oraz poprawa codziennego komfortu pracy. Asortyment jest spory, dlatego warto zapoznać się bliżej z różnymi ofertami producentów, aby wybrać najlepszy fartuch dla siebie.

 

  1. Fason

Obecnie fartuchy medyczne oferowane są w różnych fasonach do wyboru, dlatego można dopasować je do własnego gustu i potrzeb.

 

Fartuch może być rozpinany lub może mieć formę koszulki lub bluzy zakładanej przez głowę. Może być wyposażony w:

  • wykładany kołnierz
  • kołnierz typu stójka
  • zwykły dekolt, na przykład w kształcie litery V

 

Dobór fasonu wynikać może również z dress-code’u panującego w danym zakładzie pracy, dlatego warto także wziąć go pod uwagę.

 

  1. Długość

Damskie fartuchy medyczne są oferowane w kilku długościach do wyboru, dlatego warto również uwzględnić je przy zakupie.

 

Te najkrótsze sięgają do wysokości bioder. Dzisiaj są one najpopularniejsze, ponieważ są najwygodniejsze w codziennym użytkowaniu. W tej długości dostępne są także fartuchy w formie koszulek i bluz. Fartuchy rozpinane dostępne są także w długości do kolan.

 

  1. Materiał

Dobry fartuch medyczny powinien być wykonany z materiału cechującego się wysoką jakością. Najczęściej do jego wykonania stosowana jest tkanina bawełniana, która cechuje się wysoką wytrzymałością, odpornością, a także jest przewiewna i komfortowa. Fartuch dla większej wytrzymałości może być także wykonany z dodatkiem poliestru.

 

  1. Kieszenie

Aby korzystanie z fartucha damskiego było łatwiejsze, powinien być on wyposażony w praktyczne kieszenie.

 

Zależnie od wybranego modelu odzieży kieszenie mogą być umieszczone przy piersi, na wysokości bioder. Kieszenie mogą być wpuszczane albo naszywane na fartuchu.

 

  1. Kolor

Obecnie fartuchy medyczne oferowane są nie tylko w klasycznej bieli, lecz też w wielu innych barwach, na przykład w kolorze zielonym, niebieskim, różowym, szarym. Dostępne są także fartuchy medyczne we wzory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *