Okulary do komputera. Co wybrać, by odciążyć wzrok?

Korzystanie z komputera przez wiele godzin może powodować zmęczenie oczu. Aby je zredukować, warto kupić odpowiednie okulary.

Chociaż nowoczesne ekrany komputerów nie obciążają wzroku tak, jak te używane w przeszłości, to jednak nadal wiele osób wpatrujących się przez długi czas w monitory ma problemy ze wzrokiem. Bardzo pomocne są wtedy odpowiednie okulary ze szkłami chroniącymi oczy. Osobom chcącym wybrać dobre okulary do komputera sklep optyczny może zaproponować wiele modeli. Na co warto zwrócić uwagę?

Dlaczego warto nosić okulary do komputera?

Nawet osoba, która nie wymaga korekcji wad wzroku, może zyskać na noszeniu odpowiednich okularów do komputera. Monitory emitują promieniowanie – szkodliwe dla oczu światło niebieskie, a także migoczą, dlatego wpływa to negatywnie na wzrok.

Nadmierne przemęczenie wzroku dotyka głównie osób pracujących przy komputerze, ale również tych, które korzystają z niego każdego dnia. Pojawiające się wtedy objawy mogą zmniejszać komfort życia.

Objawy przemęczenia wzroku:

 • rozmazane widzenie
 • trudności w skupieniu wzroku
 • suchość oczu
 • pieczenie spojówek
 • podwójne widzenie
 • zaburzone widzenie barw
 • ból głowy

W takiej sytuacji warto pamiętać o regularnym odchodzeniu od komputera, aby odciążyć wzrok – co najmniej 5 minut w ciągu godziny. Dodatkowo zastosować można specjalne okulary. Gdy chodzi o okulary do komputera sklep optyczny proponuje pełną gamę modeli. Co kupić?

Okulary do komputera – co wybrać?

W sprzedaży można znaleźć okulary do komputera w wielu wariantach. Są one oferowane jako gotowe, czyli z wprawionymi szkłami o określonych mocach lub można zamówić je według swoich potrzeb, zgodnie z receptą wystawioną przez okulistę lub optometrystę.

Poszukiwaczom akcesoriów jak okulary do komputera sklep optyczny może zaprezentować mnóstwo modeli do wyboru. Wyposażone są w specjalne szkła poprawiające ostrość i komfort widzenia, ale również w efektowne, modne oprawki, które można dopasować do kształtu twarzy i nadać jej atrakcyjny wygląd.

Dobre okulary do komputera:

 • zapobiegają przemęczeniu wzroku
 • redukują odblaski
 • zwiększają kontrast obrazu
 • podnoszą komfort pracy przy komputerze
 • mają atrakcyjny wygląd

Okulary z antyrefleksem do komputera

Osobom zamierzającym kupić okulary do komputera sklep najczęściej oferuje modele z antyrefleksem. Powłoka antyrefleksyjna skutecznie chroni przed odblaskami, a także poprawia parametry wzroku, dlatego wspomaga pracę oczu przed komputerem.

Okulary z filtrem niebieskiego światła do komputera

Dzisiaj popularne są również okulary wyposażone w filtry światła niebieskiego, a dokładnie promieniowania niebiesko-fioletowego, które emitowane jest przez monitory. Zabezpieczają one wzrok przed przemęczeniem, filtrując to światło. W rezultacie zmniejszają dyskomfort oczu.

Gotowe okulary do komputera – dostępne od ręki

Klientom chcącym kupić okulary do komputera sklep daje też możliwość zamówienia ich jako gotowe. To okulary dla osób o podobnej wadzie wzroku w każdym oku. Dostępne są w niższych mocach plusowych i minusowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *