Osocze bogatopłytkowe – na czym polega zabieg?

Iniekcje osocza bogatopłytkowego to coraz częściej spotykana praktyka. W ostatnich latach lekarze nauczyli się, że organizm ma zdolność samoleczenia. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest formą medycyny regeneracyjnej, która może wykorzystać te zdolności i wzmocnić naturalne czynniki wzrostu, których organizm używa do leczenia tkanek.

Co to jest osocze i czym są płytki krwi?

Osocze to płynna część pełnej krwi. Składa się głównie z wody i białek i jest pożywką dla krążenia czerwonych krwinek, białych krwinek i płytek krwi w organizmie. Płytki krwi, zwane również trombocytami, to komórki krwi, które powodują skrzepy krwi i inne niezbędne funkcje lecznicze związane z wzrostem.

Aktywacja płytek krwi odgrywa kluczową rolę w naturalnym procesie gojenia organizmu.

Co to jest osocze bogatopłytkowe i czym są zastrzyki z jego udziałem?

Terapia osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje zastrzyki z własnych płytek krwi pacjenta w celu przyspieszenia gojenia uszkodzonych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów. W ten sposób zastrzyki zawierające osocze bogatopłytkowe Wrocław wykorzystują własny system leczenia każdego pacjenta, aby poprawić problemy mięśniowo-szkieletowe.

Zastrzyki tego rodzaju przygotowuje się, pobierając od jednej do kilku probówek z własną krwią i przepuszczając ją przez wirówkę w celu zagęszczenia płytek krwi. Te aktywowane płytki krwi są następnie wstrzykiwane bezpośrednio do uszkodzonej lub chorej tkanki ciała. To uwalnia czynniki wzrostu, które stymulują i zwiększają liczbę komórek naprawczych wytwarzanych przez organizm.

Czasami do prowadzenia wstrzyknięcia stosuje się obrazowanie ultrasonograficzne. Można zobaczyć w sieci liczne zdjęcia, które ilustrują wstrzyknięcie osocza np. do zerwanego ścięgna pacjenta.

Stwierdzono między innymi, że osocze bogatopłytkowe znacznie poprawia proces gojenia, a stosowanie zastrzyku z tymże w przypadku bólu barku spowodowanego zerwaniem ścięgna Achillesa i innych urazów tkanek miękkich staje się coraz bardziej powszechne.

Wykazano również, że terapia tego rodzaju znacznie poprawia funkcję i zmniejsza ból u osób z zapaleniem ścięgien lub przewlekłymi chorobami ścięgien, takimi jak łokieć tenisisty lub łokieć golfisty.

Niektóre z kluczowych zalet zastrzyków z osoczem bogatopłytkowym polegają na tym, że mogą zmniejszyć potrzebę stosowania leków przeciwzapalnych lub silniejszych leków, takich jak opioidy. Ponadto skutki uboczne zastrzyków z nimi związane są bardzo ograniczone, ponieważ ponieważ zastrzyki są tworzone z własnej krwi, organizm nie odrzuci ich ani nie zareaguje negatywnie na nie. Dowiedz się więcej o zastrzykach z osoczem bogatopłytkowym z dostępnych szeroko w sieci artykułów i innych treści lub wybierz najlepszego lekarza, który specjalizuje się w tym temacie i będzie mógł Ci powiedzieć więcej.

Uzyskaj więcej szczegółowych informacji na temat tej najnowocześniejszej opcji leczenia, a jest szansa, że będziesz mógł z niej naprawdę sporo skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *