Szybko, dyskretnie, skutecznie – tak działa dobra agencja rekrutacyjna. Możesz pozyskać najlepszego pracownika, ale i wiele więcej

Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości kandydatach do objęcia stanowiska w Twojej firmie, standardowe lub przeprowadzane na własną rękę działania najprawdopodobniej okażą się nieskuteczne. Dlaczego? Najlepsi specjaliści na rynku nie są najczęściej zainteresowani zmianą posady i nie odpowiadają na ogłoszenia o pracę, ignorując także bezpośrednie maile zapraszające na rozmowę. Jak zatem i gdzie szukać najlepszych ekspertów w branży? Z rozwiązaniem przychodzą tutaj usługi executive search. Zewnętrzna agencja rekrutacyjna wnikliwie przeszuka rynek, dotrze do najlepszych kandydatów i podda ich fachowej ocenie. Ty pozyskasz idealnego pracownika. Na tym jednak lista korzyści się nie kończy.

Rekrutacja przeprowadzona szybko, sprawnie i dyskretnie

To oczywiste, że zależy Ci na czasie. Przedłużający się proces rekrutacji niesie ze sobą konsekwencje zarówno finansowe, jak i wizerunkowe. Jeśli przez dłuższy czas nie możesz znaleźć odpowiedniego kandydata, firma zaczyna być postrzegana jako nieatrakcyjne miejsce pracy, a to może dotkliwie nadszarpnąć jej wizerunek. Każda nieowocna rozmowa kwalifikacyjna i przeglądanie wielu nieodpowiednich aplikacji generują z kolei koszty.

A wystarczy wyszukać rozwiązanie, jak executive search Warszawa i zdecydować się na współpracę z dobrą firmą rekrutacyjną. To w zasadzie gwarancja szybkiej i skutecznej realizacji projektu. Działania nie zajmują więcej niż 4 do 6 tygodni. Oszczędzasz zatem czas, ale i pieniądze. Utrzymanie własnego zespołu rekrutacyjnego kosztuje, a zaangażowanie firmy w pozyskanie wysokiej jakości specjalisty zaburza najczęściej jej normalne, skupione na kluczowych obszarach, funkcjonowanie. Warto z pewnością dodać, że cały proces przebiega tutaj w pełni dyskretnie, zatem jeśli zależy Ci na poufności, czy to względem środowiska firmy, czy jej otoczenia, takie rozwiązanie wydaje się być najlepsze.

Kandydat najlepszy z najlepszych? Headhunterzy wiedzą, jak go przekonać

Wybitnie specjaliści, czy utalentowani menedżerowie to najczęściej osoby pasywne na rynku pracy, a zatem nie poszukujące nowego zatrudnienia i niezainteresowane zmianami w życiu zawodowym. Jeśli obecna praca dostarcza im pełnej satysfakcji, raczej trudno będzie ich przekonać do objęcia nowego stanowiska. Dotarcie do najlepszych kandydatów i przekonanie ich do zmiany wymagać będzie odpowiednich narzędzi i specjalistycznych metod. Agencje rekrutacyjne dysponują całym tym arsenałem i potrafią umiejętnie go wykorzystać w penetrowaniu rynku pracy, budowaniu siatki wartościowych kontaktów, a finalnie docieraniu do najlepszych specjalistów w danej branży i pozyskiwaniu ich dla nowych pracodawców.

Decydując się na usługi executive search zyskujesz zatem dostęp do najlepszych kandydatów, którzy zostaną poddani wnikliwej analizie w zakresie kompetencji, motywacji i dopasowania do kultury organizacji. Wartością dodaną będzie tutaj pełny przegląd rynku, w tym m.in. cenne informacje dotyczące oczekiwań finansowych specjalistów w Twojej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *