Czy ostropest plamisty odchudza

Ostropest plamisty jest rośliną, która jest na językach dzięki swoim właściwościom terapeutycznym i otrzymuje swoją osobliwą nazwę od białych żył na jej dużych kolczastych liści. Wiele terapeutycznych korzyści ostropestu plamistego jest związanych z jego zawartością w aktywnym składniku zwanym sylimaryną, który jest ekstrahowany z nasion rośliny i jest uważany za główny odpowiedzialny za jego lecznicze właściwości dzięki ogromnym właściwościom przeciwutleniającym.

Ostropest plamisty a odchudzanie – kilka faktów

Jest uważany za jeden z najstarszych leków ziołowych i od setek lat jest stosowany w leczeniu wielu różnych schorzeń, ze szczególnym uwzględnieniem chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego. żółć. Nowością jest to, że został niedawno promowany jako potężne naturalne narzędzie do promowania utraty wagi. Ostropest plamisty a odchudzanie jest również tematem, który chcemy podjąć w tym artykule.

W ostatnich latach ostropest plamisty był uważany za świetny naturalny suplement przyspieszający utratę wagi i chociaż prawdą jest, że jest wiele badań do przeprowadzenia, wiąże się z pewnymi korzyściami, o których warto wspomnieć. W zasadzie skupia na sobie uwagę głównie dzięki swoim właściwościom, które zwiększają utratę tłuszczu, a tym samym poprawiają skład ciała. W rzeczywistości w niedawnym badaniu oceniono pozytywne skutki stosowania ekstraktu z ostropestu plamistego w walce z otyłością. Badania zostały przeprowadzone przez Frontiers in Pharmacology (Szwajcaria) na otyłych myszach, które podzielono na dwie grupy i spożywały podobne ilości pokarmu. Myszy, które otrzymały ostropest plamisty straciły około 5% swojej wagi, podczas gdy grupa kontrolna nadal przybierała na wadze przez cały czas trwania badania. W uzupełnieniu do tego, istnieje kilka mniejszych badań przeprowadzonych na ludziach, w których wpływ ostropestu plamistego na niektóre objawy metaboliczne związane z otyłością, takie jak insulinooporność i stany zapalne.

Chociaż prawdą jest, że istnieje wiele badań, które należy przeprowadzić na temat konkretnych korzyści spożywania ostropestu plamistego, utraty wagi i jego potencjału do spalania tłuszczu. Nie na próżno od dziesięcioleci zielarze i entuzjaści trendów naturopatycznych stosują go jako skuteczny napar ziołowy wspomagający odchudzanie i faktycznie istnieją naukowe podstawy, które to potwierdzają. Zajrzyj tutaj https://naturalab.edu.pl, jeśli chcesz zdobyć dodatkowe informacje.

Jedną z najbardziej oczywistych przyczyn przybierania na wadze jest więcej jedzenia, a tym samym zwiększenie spożycia kalorii. Powszechnie wiadomo, że podczas trawienia wątroba i woreczek żółciowy muszą przetwarzać pokarm. Dzieje się tak, że wątroba jest głównym gruczołem, który organizuje rozkład tłuszczu poprzez produkcję enzymów zwanych lipazami. Kiedy poziom tłuszczu spożywanego w posiłku przekracza poziom enzymów, które są tworzone w celu jego rozkładu, wątroba musi zwiększyć produkcję enzymów. Może to potrwać kilka dni. Tymczasem tłuszcz jest głównie magazynowany, a nie wykorzystywany jako energia. Dobra wiadomość jest taka, że jednoczesne przyjmowanie zioła, które pomaga wątrobie i woreczkowi żółciowemu w trawieniu tłustych i kalorycznych pokarmów wspiera w walce o piękną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *