Osuszanie mieszkań – samodzielnie czy profesjonalnie?

Amatorskie osuszanie budynków zwykle niszczy ściany, podłogi i sufity, zatem w celu wyeliminowania wilgoci i pleśni z domu lepiej sięgnąć po profesjonalne usługi, takie jak te które oferuje Tech-Team24.pl – osuszanie mieszkań Gdańsk.

Skąd wiedzieć, że masz problem?

Jeśli doznałeś szkód spowodowanych przez nieszczelną lub pękniętą rurę, nieszczelny zbiornik na wodę lub przeciekający dach, zwykle pierwszym widocznym znakiem jest plama na ścianie lub suficie.

Ten rodzaj uszkodzenia wody jest trochę jak góra lodowa, ponieważ to, co widzisz, zwykle stanowi tylko 10% rzeczywistego problemu. W większości przypadków wilgoć jest uwięziona:

  • za tynkiem

  • wewnątrz wnęk ścian

  • powyżej wnęk sufitowych

Miejsce zbierania się wilgoci w budynku jest też w dużej zależności od charakteru wycieku, o czym nie raz przekonali się mieszkańcy miast takich jak Gdańsk, gdzie zdaje się to być nagminnym problemem.

Wilgoć pozostawiona sama sobie może się rozprzestrzeniać i powodować znaczne uszkodzenia budynku, nie wspominając o zwiększeniu ryzyka dla zdrowia osób związanych z pleśnią i bakteriami, które rozwijają się w wilgotnych warunkach, stąd oczywiste wydaje się to, że należy postawić na osuszanie mieszkań jak najszybciej po powstaniu i zorientowaniu się w problemie.

Bardzo często próby samoczynnego radzenia sobie z uszkodzeniami tego typu wcale nie eliminują wilgoci, a w wielu przypadkach (co potwierdzają liczne mieszkania w mieście Gdańsk) mogą pogorszyć problem i rozprzestrzenić wilgoć na inne obszary. Aby przywrócić swoją nieruchomość do bezpiecznego, nadającego się do zamieszkania stanu, ważne jest, aby źródło wycieku było odpowiednio zidentyfikowane. Struktury uszkodzone przez wodę powinny być usunięte, jak również nieruchomość musi być dokładnie wysuszona przed jakimikolwiek naprawami w budynku. Profesjonalne osuszanie mieszkań wydaje się więc być najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli doznałeś szkód tego rodzaju, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zadzwonienie do ekspertów, którzy wiedzą jak powinno wyglądać właściwe osuszanie mieszkań. To oni odwiedzą wskazaną im nieruchomość i ocenią stopień uszkodzenia wody i wilgoci, pobierając odczyty wilgoci, a następnie doradzą ci, jakie działania należy podjąć.

Jeśli charakter i zakres szkody oznacza roszczenie o ubezpieczenie i pokrycie rachunku za osuszanie budynków (co zazwyczaj ma miejsce), czasem wynajęta firma jest w stanie poradzić sobie bezpośrednio z ubezpieczycielem i negocjuje z nimi w twoim imieniu, aby mieć absolutną pewność, że uwzględniony budżet pozwoli na całkowite usunięcie wilgoci, oraz że wszelkie prace remontowe i naprawcze wykonywane są zgodnie z najwyższymi standardami.

Gdy wezwiesz specjalistów aby obejrzeli Twoją nieruchomość w celu przeprowadzenia przeglądu i oceny szkód spowodowanych wyciekami wody lub powodzią wezmą się pierwsze za oszacowanie, a nie od razu osuszanie budynków. Efektem tego będzie pełny raport zawierający szczegółowe informacje na temat ustaleń i zalecanych działań w celu osuszenia nieruchomości, likwidacji wilgoci i pleśni oraz przeprowadzenia pełnej naprawy uszkodzonych ścian, sufitów i podłóg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *