Otwierasz salon fryzjerski? W co zaopatrzyć się na początku?

behind_the_scenes_with_aveda__osklen_ss14__mercedesbenz_fashion_week_new_york_spring_summer_2014__mbfw_nyfw__september_17_2013__creative_commons_cc_photos_distributed_by_mainstream_via_aveda_corporation

Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, którą należy przemyśleć jeszcze przed otwarciem salonu. W rzeczywistości prawdopodobnie wyposażenie jest ważniejsze niż sam salon fryzjerski. Jeśli masz swój własny salon musisz zrozumieć znaczenie tej kwestii. Jeśli nie, ale planujesz być właścicielem jednego niebawem, spójrz na szybki wykaz niezbędnego sprzętu, jaki będzie tam potrzebny.

Jeśli klienci wejdą do Twojego salonu to jeśli wszystko dobrze przemyślisz będzie CI łatwo przekonać ich do wysokiej jakości usług, które oferujesz. Jednak urządzenie wnętrza to część, która jest najtrudniejsza. Więc nigdy nie zapomnij by salon zaskoczył klientów czymś stylowym, właściwie już odpowiedniego meble mogą dać naprawdę profesjonalny wygląd. Konieczne jest, abyś miał do dyspozycji dużą powierzchnie i sporo luster. Klienci lubią widzieć, co się dzieje z ich włosami podczas pracy. Upewnij się, że spełniłeś tę potrzebę. Dzięki temu również wniesiesz do salonu dużo światła gdy światło będzie się odbijało od błyszczącej powierzchni. W rzeczywistości, jest to również dobry pomysł, aby stworzyć iluzję przestrzeni, zwłaszcza jeśli salon jest niewielki. Co do powierzchni, to oczywiście trzeba mieć gdzie trzymać całe zestawy nożyczek i suszarek do włosów. Fotele i krzesła do stylizacji w Twoim salonie powinny być wygodne. Spowoduje to, że klienci poczują się swobodnie. Będą oni również czuli że są dobrze traktowani i wyjątkowo, i to jest jedna z rzeczy, dla których będą wracać. W rzeczywistości, te krzesła staje się jeszcze ważniejsze, gdy klienci muszą siedzieć na nich przez chwilę. Odnosi się to nie tylko do krzeseł w salonie, ale także jeśli chodzi o krzesła w poczekalni. Nie chcesz, aby klienci czekali ale czasami jest to nieuniknione. Kiedy już muszą czekać, to przynajmniej krzesła powinny być wygodne.

Nie zapomnij o mobilnych szafkach!

Trzeba w nich przecież przechowywać swoje podstawowe narzędzia do stylizacji – grzebienie, szczotki i zestawy nożyczek. Posiadanie specjalnego miejsca do mycia jest dobrym pomysłem. Ważne jest również to by posiadać prawidłowy rodzaj narzędzi do pracy. Pozwoli to dostosować swoje usługi do potrzeb klienta – bez problemów. Pamiętaj mniej problemów równa się zadowolenie klienta, a zadowoleni klienci mają tendencję do powrotu. Ważne jest również, aby mieć obszary mycia jako część salonu fryzjerskiego. Umożliwi to klientom, aby ich włosy mogły zostać łatwo i szybko umyte. Nie można skąpić na jakości zlewozmywaka – ponieważ każdy fryzjer naprawdę często z niego korzysta – twierdzi Anna Jasińska z sklep-promar24.pl

Krzesła i stoły

Jeśli chcesz, aby klienci mogli przy okazji w Twoim salonie zadbać o swoje paznokcie, ważne jest również, aby mieć dostosowane do tego krzesła i stoły. Byłaby to dodatkowa część twojego sprzętu fryzjerskiego salonu. Nie koniecznie musisz rozpocząć już z tym ekwipunkiem, ale należy pamiętać, że profesjonalne salony usługowe mają tendencję do tego, by to zrobić. Klienci chcą, aby wszystkie ich potrzeby mogły być zaspokajane w jednym miejscu, w miarę możliwości. Nie należy zapominać też, że trzeba mieć mnóstwo miejsca dla wszystkich akcesoriów fryzjerskich – fartuchy, ręczniki, czasopisma, produkty do włosów i wszystko inne, czego klienci potrzebują – musisz to mieć. Niech salon będzie schludny i zorganizowany – klienci będą mieć lepsze zdanie o twoim salonie fryzjerskim.

Są to główne elementy wyposażenia salonu fryzjerstwa, które będą potrzebne podczas konfigurowania tego miejsca.

Nawet nie otwieraj drzwi, dopóki nie masz wszystkiego, czego potrzebujesz. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze dla sukcesu. Zatem jeśli zdecydowałeś, że Twój salon fryzjerski wymaga odnowienia lub modernizacji, to tutaj jest to, co należy wziąć pod uwagę. Cały wystrój musi być przyjemny i zachęcający, także w poczekalni – przecież to miejsce, gdzie klienci będą czekać, aż przyjdzie ich kolej, aby ich włosy ostatecznie wyglądały naprawdę pięknie. Nic nie może wyglądać nieprofesjonalnie lub chaotycznie. Więcej informacji oraz inspiracji bez problemów znajdziesz w sieci internetowej.

1 komentarz

  1. BenGur pisze:

    Artykuł bardzo dobry ale brakuje w nim według mnie informacji na temat luster. Jakie kupić? Jakie wymiary, producent itp. Ja na przykład lustra do łazienki do naszego salonu kupiłem przez internet. Myślę, że to był dobry zakup choć mogłyby być nieco większe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *