Różne waluty z Internetu

currency_featured

Specjaliści z branży walutowej doskonale wiedzą, czym różni się kantor internetowy od giełdy społecznościowej.

Rozróżniają te podmioty bardzo dobrze, gdyż mają z nimi styczność na co dzień i to od strony mocno zaawansowanej. Jeżeli jednak chodzi o klientów, to już niekoniecznie mają odpowiednią wiedzę na ten temat. Warto takową wiedzę posiadać, gdyż jest ona poniekąd szansą na oszczędzenie realnych pieniędzy. Trzeba tylko wiedzieć kilka rzeczy odnośnie branży walutowej i można zacząć planować spożytkowanie zaoszczędzonych pieniędzy.

Ilość kantorów internetowych w Polsce wzrasta

Szacuje się, że w Polsce działa około 60 kantorów internetowych, które zostały sfinansowane z prywatnych kapitałów. Mamy również przynajmniej cztery kantory internetowe, które posiadają kapitał bankowy – oznacza to, że 100% udziału mają w nich banki. Jak widać, kantor on-line może się różnić od innego. Kantory z różnymi kapitałami wyróżnia nie tylko struktura własności, ale również wymagania odnośnie klientów, którzy chcą skorzystać z takich serwisów. Nie trzeba również wspominać o różnicach w kursach walut oraz opłatach za przelewy zagraniczne, które również oczywiście będą się różnić.

Giełda społecznościowa a kantor online

Podstawowa różnica pomiędzy kantorem internetowym a giełdą społecznościową jest taka, że kantor oferuje kupno lub sprzedaż waluty za określoną cenę, przy użyciu serwisu internetowego. Natomiast giełda społecznościowa jest miejscem, gdzie zawierane są transakcje między użytkownikami – to oni ustalają ceny kursów w ramach danej transakcji. Taki serwis jest jedynie miejscem, które umożliwia spotkanie osób, które chcą kupić lub sprzedać walutę. Oczywiście, ktoś musi na tym zarobić, więc giełdy społecznościowe najczęściej pobierają prowizję od każdej dokonanej transakcji.

Korzystny kurs wymiany poszukiwany

Znalezienie kantoru z korzystnym kursem wymiany walut to priorytet wielu przedsiębiorstw, które na co dzień zajmują się handlem zagranicznym i muszą regularnie płacić w innych walutach. Wiele internetowych kantorów walutowych oferuje stałe opłaty za transakcje, jeżeli są one wykonywane stosunkowo często. Dla firm najważniejsza jest nie tylko obniżona opłata za przelewy, ale również pewność i utrzymanie płynności finansowej. Jak widać, kantory on-line wszystko to zapewniają, więc nic dziwnego, że stają się coraz popularniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *