Krok po kroku do paleniska ogrodowego – zabieramy się do pracy!

Po długich miesiącach pracy w końcu masz podwórko swoich marzeń. Być może wybrukowałeś nowe patio i ustawiłeś krzesła idealne do wypoczynku, a może stworzyłeś nieskazitelny ogród i zawiesiłeś światła sznurkowe na drzewach.

Ale mimo wszystko, gdy zapada noc, goście wędrują do środka. W miarę jak miesiące stają się coraz chłodniejsze, spędzasz mniej czasu ciesząc się swoją ciężką pracą.

Potrzebujesz czegoś, co sprawi, że rozmowy z powrotem będą toczyć się na zewnątrz, i nic nie jest tak atrakcyjne, jak palenisko ogrodowe, takie jak tutaj: https://keffner.pl/pl/c/Paleniska-ogrodowe/14.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wieczory rodzinne, czy zwykłe kolacje z przyjaciółmi, ogień jest w centrum społeczności. Ludzie naturalnie gromadzą się wokół ciepłego, rustykalnego kominka lub paleniska. W tym przewodniku pokażemy, jak zbudować własne palenisko ogrodowe, a także damy wskazówki, jak je utrzymywać, abyś mógł cieszyć się ogniskami na świeżym powietrzu przez wiele lat.

Zanim zbudujesz: kwestie bezpieczeństwa

Ważne jest, aby zaplanować trochę czasu przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu remontu domu. Zastanów się nad tymi czynnikami, zastanawiając się nad swoim paleniskiem:

1. Poznaj kody swojego miasta

Każdy obszar ma określone kody i przepisy przeciwpożarowe. Sprawdzenie przepisów obowiązujących w Twoim mieście pozwoli Ci zaoszczędzić czas i problemy na dłuższą metę.

2. Wybierz właściwą lokalizację

Dobra lokalizacja jest kluczem do stworzenia przyjemnego paleniska. Spróbuj znaleźć miejsce z pewną ochroną przed wiatrem, aby zminimalizować dym i rozsypany popiół. Zbuduj swój dół z dala od domu lub innych konstrukcji, a najlepiej z dala od nisko wiszących gałęzi drzew. Upewnij się również, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby cieszyć się ciepłem paleniska z każdej strony.

3. Pomyśl, zanim zaczniesz kopać

Zanim zaczniesz kopać, upewnij się, że znasz lokalizację linii energetycznych zakopanych wokół twojej nieruchomości. Przypadkowe uszkodzenie linii będzie wymagało czasu i pieniędzy na naprawę, a tego można łatwo uniknąć.

4. Chroń swój chodnik

Jeśli chcesz umieścić palenisko ogrodowe na chodniku lub kamieniach patio, zainwestuj w kilka bloków oddzielających od ognia. Ciepło ognia stopniowo uszkodzi powierzchnię Twojego patio. Aby tego uniknąć, ustaw je, aby zapobiec uszkodzeniom.

Jak zbudować palenisko?

Po zbadaniu kodeksów miasta i przycięciu nisko wiszących gałęzi możesz rozpocząć budowę paleniska. W przypadku skomplikowanych projektów możesz wynająć specjalistę, który zbuduje niestandardową studzienkę ogniową, ale przy użyciu odpowiednich narzędzi możesz zrobić proste paleniska ogrodowe w ciągu jednego popołudnia.

Zaznacz obszar, w którym chcesz postawić palenisko, malując farbą lub wykreśl linie w ziemi za pomocą łopaty. Większość dołów ma średnicę około 36-44 cm. Po wyraźnym oznaczeniu obszaru weź łopatę i wykop dół. Zetrzyj wykopaną glebę używając swojej poziomicy, aby sprawdzić, czy powierzchnia jest równa. Ułóż pierwszy rząd bloków na obwodzie żwiru. Upewnij się, że krawędzie bloków stykają się ze sobą, a potem ułóż drugi rząd bloków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *