Jak zadbać prawidłowo o odzież biznesową?

Zgodnie z prawem do każdego artykułu odzieżowego dołączona jest instrukcja pielęgnacji. Instrukcje te służą jako przewodnik do dbania o odzież w najprostszy – jeśli nie zawsze najlepszy – sposób.

Czyszczenie na sucho jest najczęściej zalecaną pielęgnacją garniturów, ale są też inne sposoby dbania o strój biznesowy, bez rozbijania banku – czyli bez konieczności płacenia wysokiego rachunku za pranie chemiczne.

Czasami widać metkę z napisem „Tylko czyścić chemicznie”. W takich przypadkach ma to miejsce, ponieważ producenci przetestowali różne metody prania do pielęgnacji tego ubrania, a czyszczenie na sucho było jedyną metodą, która zachowała odzież w sposób nienaruszony. Zawsze podążaj za etykietami „tylko do czyszczenia na sucho” i umieszczaj te przedmioty w lokalnym punkcie czyszczenia, aby uniknąć zniszczenia swoich drogich ubrań.

Co jednak z tymi ubraniami, które wydają się łatwiejsze do prania, ale są tradycyjnie czyszczone na sucho? Należy ogólnie pamiętać o kilku ważnych kwestiach dotyczących pielęgnacji odzieży.

Postępuj zgodnie z tymi zasadami, aby upewnić się, że Twoje ulubione ubrania będą trwałe i pozostaną bez naruszonego stanu jak najdłużej:

Pralnia chemiczna

Wszystko, co składa się w 100 procentach z jedwabiu, garnitury strukturalne (w tym z podszewkami tkaninowymi, nie dzianinowymi), 100 procentowa odzież wełniana, 100 procentowa bielizna i strukturalne kurtki i płaszcze, w tym te ze skóry lub futra, powinno być czyszczone punktowo i odświeżane. Garnitury powinny być przede wszystkim czyszczone na sucho i zalecamy pranie chemiczne tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne i nie częściej niż raz na trzy miesiące. W razie potrzeby zmocz wilgotną szmatką. Przydatna może się też okazać rolka do ubrania, która wyłapuje włosy i inne zanieczyszczenia. Taką bardzo dobrej jakości znajdziesz na crocogo .

Jeśli złapał Cię deszcz, nosiłeś garnitur w wilgotny dzień lub jest wygnieciony, zamiast tego czyść parą. To przywróci mu wygląd i zmiękczy zgniecenia wełnianego materiału twojego garnituru, zamiast go zmatowić.

Pranie ręczne

Prać ręcznie trzeba wszystko, co jest lekkie z poliestru lub mieszanki jedwabiu. W przypadku mieszanek jedwabiu i lnu należy prać w zimnej wodzie i suszyć w odpowiednich warunkach. Nie wykręcaj garnituru, ponieważ spowoduje to nadmierne marszczenie i może przekrzywić przędze i szwy. Użyj łagodnego detergentu wykonanego w celu przedłużenia żywotności tkanin. To świetny sposób na dbanie o koszule.

Prać w pralce i suszyć w delikatnym cyklu

Użyj tej metody czyszczenia w przypadku koszulek, które mają bawełnianą bazę lub mieszankę włókien naturalnych i / lub syntetycznych. Mieszanki swetrów i kamizelki garniturowe, które mają więcej bawełny niż wełny lub akrylu (60 procent lub więcej), można prać w pralce na trybie delikatnym, ale zamiast wieszać swetrów, co mogłoby sprawić, że stracą kształt, susz na płasko. Używaj łagodnego detergentu, który wydłuża żywotność tkanin i delikatnie dosusz ciepłym żelazkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *