O czym należy pamiętać podczas transmisji online?

Streaming video live bije ostatnio rekordy popularności. Wiele firm w ten sposób realizuje swoje strategie marketingowe, bez konieczności oglądania się na obostrzenia i ograniczenia co do dopuszczalnej ilości uczestników konferencji, eventów i webinarów. Pomimo szalejącego wokół koronawirusa, pozostają w kontakcie z klientem a może nawet i z sukcesem zwiększają ich grono. O czym należy zatem pamiętać podczas realizacji transmisji na żywo?

Co to jest transmisja internetowa?

Transmisje internetowe to najzwyczajniej mówiąc umożliwienie szerokiemu gronu odbiorców udziału w ważnych wydarzeniach w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca ich pobytu. To nie tylko przekazanie obrazu z dźwiękiem, ale także możliwość nawiązania kontaktu z uczestnikami transmisji. Mogą oni na bieżąco wpisywać własne komentarze lub wysyłać reakcje oraz zadawać pytania, korzystając z dowolnego urządzenia mobilnego, np. laptopa, tabletu czy telefonu.

Przygotowania do wydarzenia

Każdej firmie zależy, aby podczas realizacji transmisji internetowych pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego niezwykle ważna jest staranna i dokładna organizacja oraz precyzyjne przygotowanie zarówno pod kątem merytorycznym jak i technicznym. Należy zadbać o estetykę i uporządkowanie podczas transmisji ze szkoleń pamiętając, że są udostępniane „na żywo”.
Wymagania sprzętowe
Chcąc przeprowadzić w sposób profesjonalny streaming konferencji online, należy dysponować odpowiednim zapleczem sprzętowym do realizacji transmisji online w wysokiej rozdzielczości, z dbałością również o jakość dźwięku i odpowiednie oświetlenie. To wszystko ma znaczący wpływ na komfort odbioru, a przede wszystkim na ocenę wizerunku firmy.

Platforma streamingowa

Transmisje online i ich realizacje odbywają się na platformie streamingowej. Są one możliwe między innymi za pośrednictwem YouTube bądź Facebooka. Można korzystać również ze specjalnie dedykowanych do tego platform, które dają więcej możliwości podczas transmisji, np. dzielenie pulpitu, zarządzanie oknami transmisji, tworzenie ankiet na żywo, prowadzenie dyskusji na czasie i wiele innych.

Realizacja transmisji online

Transmisję na żywo może poprowadzić każdy, wykorzystując przy tym swój laptop lub telefon. Ale jeśli zależy nam jednak na profesjonalnej realizacji, warto skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Zazwyczaj posiadają one bogate zaplecze technologiczne, co gwarantuje wysokiej jakości transmisję zarówno obrazu jak i dźwięku. Dysponują sprzętem, który umożliwi przekaz transmisji online w wysokiej rozdzielczości, m.in. sprzętowymi lub systemowymi encoderami, wielokanałowymi mikserami wizji oraz porządnymi kamerami, a także odpowiednim oświetleniem i nagłośnieniem. Ponadto korzystają z wozów transmisyjnych i mobilnych zestawów do rozlokowania większej ilości kamer.

Firma ND Sound od wielu lat podejmuje się realizacji takich zleceń. Jest chętnie wybierana przez klientów ze względu na swoje elastyczne podejście do każdego nagrania i otwartość na realizację transmisji online, nawet tych najbardziej zwariowanych pomysłów. Ponadto zapewnia pełne wsparcie merytoryczne od początku do końca oraz obsługę techniczną. To firma, która pomaga odnaleźć klucz do sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *