Czym jest badanie EKG?

Wiadomo, że wraz z biegiem czasu i wraz z wiekiem wzrasta ryzyko na zachorowanie na jakąś chorobę. Niestety bardzo często nie mamy na to żadnego wpływu nawet, jeśli wcześniej staraliśmy się robić wszystko, aby te nie wystąpiły. Niezwykle groźne dla naszego zdrowia, a nawet życia są choroby serca. Jeśli nie zostaną wykryte odpowiednio wcześniej lub nie będziemy ich leczyć to raczej nie skończy się to dla nas dobrze. W przypadku, gdy wiemy, że mamy jakiekolwiek problemy z serem to skutecznie może nam pomóc kardiolog warszawa. Jednak nie powinien być to pierwszy lepszy lekarz, a taki, który cieszy się dobrą opinią wśród innych pacjentów. Za sprawą tego, że jest tutaj mowa o naszej stolicy, znajdziemy w niej wielu lekarzy, a co za tym idzie na pewno będziemy w stanie wybrać tego, który nam najbardziej odpowiada.

Nie zapominajmy o wizytach kontrolnych

Teraz powiedzmy sobie jeszcze o tym, że do kardiologa warto wybrać się nie tylko wtedy, gdy coś zaczyna się dziać, ale również na jakąś wizytę kontrolną – wtedy wzrośnie szansa na wykrycie ewentualnej choroby. Jednym z badań, które może zlecić nas wspomniany lekarz jest EKG serca. Jest to badanie bezbolesne i tak naprawdę my sami musimy tylko leżeć, najlepiej w bezruchu. Polega ono na tym, że zostają umieszczone na naszej klatce piersiowej i kończynach specjalne elektrody, które podają do komputera informacje na temat pracy naszego serca. Są one zapisywane na specjalnej taśmie i na tej podstawie lekarz ocenia czy z naszym sercem jest wszystko w porządku.

Czy trzeba się jakoś przygotowywać?

Być może teraz niektórzy zastanawiają się nad tym jak to jest z przygotowaniem się do wspomnianego badania. W zasadzie nie ma takiej konieczności, ale nie zaleca się palenia tytoniu czy spożywania alkoholu przed badaniem. Co więcej nie powinniśmy również zbyt dużo zjadać ani wypijać, bo może to zaburzyć cały obraz. Dzień przed badaniem nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych, aby być bardziej spokojnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *