Ból zęba w nocy? Zadzwoń na pogotowie

Bolący ząb to problem, który nie może czekać. Jest to jeden z najgorszych i najbardziej intensywnych bóli, zwłaszcza, jeśli w zębie czy w jego okolicy toczy się proces zapalny. Stosowanie półśrodków, czyli łykanie tabletek przeciwbólowych, pomaga jedynie na krótszą metę. Jedynym sprawdzonym rozwiązaniem jest wizyta u dentysty.

Gdy zaczyna boleć nas ząb, zwykle nie przejmujemy się tym jeszcze zbyt mocno. Zdarza się, że zęby lekko bolą w sytuacji, gdy pijemy ciepłe czy zimne napoje albo się przeziębimy. Na nieco mocniejszy ból zęba łykamy środki przeciwbólowe, które pomagają jedynie doraźnie. Tabletki przeciwbólowe dostępne bez recepty łagodzą bowiem ból, ale nie niwelują stanu zapalnego, który rozwija się w okolicy zęba. Prędzej czy później przyjdzie więc moment, w którym ząb będzie boleć tak mocno, że żadne środki przeciwbólowe nie pomogą. Bardzo często taki ból dopada w nocy – utrudnia zasypianie, a cierpienie bywa na tyle duże, że nie jesteśmy w stanie czekać do rana. Najlepszą opcją jest wtedy zadzwonienie do pogotowia dentystycznego, które oferuje usługi właśnie w takich przypadkach.

Jak działa pogotowie dentystyczne?

Pogotowie dentystyczne to usługi skierowane do osób, które w nocy lub w niedziele i święta szukają pomocy lekarza dentysty. Gabinety dentystyczne zwykle są otwarte w tygodniu, tym czasem ból zęba potrafi pojawić się nagle i trudno z nim wytrzymać do czasu, gdy jakikolwiek gabinet będzie otwarty. Warto jednak mieć świadomość, że na pogotowiu dentystycznym otrzymamy usługi jedynie doraźne. Najczęściej lekarz otwiera ząb, zakłada opatrunek bądź konkretne lekarstwo, może również wypisać antybiotyk czy leki przeciwzapalne. W wielu przypadkach ząb przestaje boleć od razu, gdy zejdziemy z dentystycznego fotela. Nie można jednak zapomnieć o tym, że wymaga on dalszego leczenia. Na pogotowiu ząb zostanie jedynie zabezpieczony, a później warto zgłosić się do naszego stałego dentysty w celu kontynuacji leczenia. Jeśli to zaniedbamy, możemy doprowadzić chory ząb do takiego stanu, w którym nie będzie już szansy na jego uratowanie. Wszelkie zaniechania, jeśli chodzi o nasze uzębienie, prędzej czy później obracają się bowiem przeciwko nam.

Jak znaleźć dobre pogotowie dentystyczne?

Szukanie pogotowia dentystycznego w środku nocy z bolącym zębem może być nie do końca skuteczne, dlatego namiary na taki gabinet zawsze warto mieć pod ręką zawczasu, nawet jeśli nigdy wcześniej nie były potrzebne. Dyżur stomatologiczny Warszawa to idealna opcja dla mieszkańców stolicy i okolic, którzy potrzebują natychmiastowych usług dentystycznych w nocy, w święto czy w niedzielę. W dużych miastach sporo jest gabinetów świadczących usługi pogotowia dentystycznego. Zanim zdecydujemy się na konkretnego stomatologa, dobrze jest poczytać opinie na temat usług w sieci. Nie wszystkie gabinety działają na dobrym poziomie, często gabinety funkcjonujące w ramach bezpłatnej służby zdrowia kojarzą się pacjentom wyłącznie negatywnie. Im lepiej wybierzemy dobry gabinet, tym mniej będziemy mieć stresu podczas leczenia. Nie zostawiajmy też telefonu na pogotowie dentystyczne na ostatnią chwile, gdy ból jest już nie do wytrzymania. Im szybciej trafimy na fotel dentysty, tym szybciej odczujemy realną ulgę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *