Papierowe vs plastikowe. Jakie naczynia jednorazowe będą hitem sprzedażowym?

disposable-tableware-720

Zastanawiasz się pewnie jakie naczynia jednorazowe okażą się robić furorę i być hitem sprzedażowym oraz co spodobałoby się Twoim klientom? Jakie powinieneś wybrać do swojej miejscówki, aby były najbardziej praktyczne? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, a znajdziesz w nim odpowiedzi na swoje pytania!

Coraz więcej ludzi zaczyna stawiać na ekologię, podejmować decyzje pro ziemia – jesteśmy zdania, iż jest to naprawdę świetny pomysł, ponieważ dzięki temu możemy zadbać o nasze środowisko dużo niższymi kosztami i popieramy to w 100%, dlatego więc.. czemu nie zdecydujesz się jak inni na naczynia jednorazowe zrobione z papieru?! My już wybraliśmy! Pewnie w Twojej głowie kłębi się szereg pytań: dlaczego właściwie papierowe a nie plastikowe, które używane były do tej pory i spisywały się świetnie za każdym razem? Przecież są wodoodporne i świetnie nadają się do wrzątków?!

Jak zauważyliśmy to wcześniej – plastikowe naczynia naprawdę bardzo źle wpływają na naszą ziemię.

Czy wiesz ile rozkłada się plastik? Od 100 do nawet 1000 lat! Jak widzisz sam – śmieci, które często leżą na ziemi, nie znikają – nie dożyjemy prawdopodobnie już ich rozkładu, a w tym czasie będą one dalej zanieczyszczać nasze środowisko! Brzmi strasznie? Owszem, bo takie właśnie jest! Przez nasze złe, nieświadome decyzje przyczyniliśmy się do złego stanu ziemi, co wpłynie także na nasze dzieci, wnuki… A co z papierem? Jego rozkład trwa jedynie od 3 do 5 miesięcy! Diametralna i drastycznie uświadamiająca nas różnica, prawda?

Inny powód dlaczego to właśnie na papierowe naczynia jednorazowe powinieneś postawić przy swoim wyborze?

Ich kupno opłaca się o wiele bardziej od plastikowych – zapłacisz mniej! Ponadto nie zawierają one żadnych substancji, które znajdują się w plastiku i mogą wywołać wiele chorób, dlatego coraz więcej klientów zwraca uwagę na to jakich naczyń używa się w miejscach, w których się oni stołują. Jeśli nie – jest to okazja, aby przekonać innych, sceptycznie nastawionych do tego sposobu życia osób o skuteczności i praktyczności papierowych naczyń. Może i oni przemyślą swoje zachowanie, a przy okazji zachęcą do tego też innych dzięki czemu wiedza na temat ekologii wzrośnie?

Recykling

Kolejnym plusem jest to, że po wyrzuceniu ich, mogą one zostać przerobione na wiele innych rzeczy – zatem recykling, który się opłaca i nie jest szkodliwy ani dla zdrowia ludzkiego, ani dla ziemi! Dlaczego więc nie zacząć myśleć nie tylko o sobie ale też o innych? Nie tylko o ludziach, ale też o zwierzętach, które także żyją na naszej planecie i przez używanie plastiku przyczyniamy się do zmniejszenia populacji wielu gatunków, a także niszczenia ich domów? Postaw na ekologię – zacznij od swojego miejsca pracy, domu, a właściwie talerza – postaw na papierowe naczynia jednorazowe, których rozkład potrwa tyle co nic i nie zaszkodzi on żadnej żywej istocie na tej ziemi!

Już widzisz dlaczego warto? Proszę, spraw aby ten świat stał się lepszy nawet poprzez Twoje najmniejsze decyzje – nie pozwól, aby ostatni gatunek zwierząt zginął przez szkodliwy plastik!

Artykuł opracowano wspólnie z producentem opakowań firmą www.ajk-opakowania.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *