Pieczątki – długa historia i duże możliwości marketingowe

Pieczątki wykonane z kamienia, metalu i innych materiałów istnieją od czasów starożytnych, ale te, które znamy dzisiaj też mają długą historię. Istnieją od 1866 roku, kiedy L.F. Witherell twierdził, że je wynalazł. Wielu osobom mogą wydawać się przestarzałe, ale ta 150-letnia technologia jest dziś tak samo przydatna, jak w dniu jej wynalezienia. Zobaczmy, jak prosty stempel może pomóc Twojej firmie.

Organizuj i oznaczaj dokumenty

Mimo że praktycznie wszystkie dokumenty biznesowe są oparte na komputerach, większość firm nadal obsługuje dużo zadrukowanego papieru. W rzeczywistości od czasu przejęcia władzy przez komputery papierkowej roboty jest więcej niż kiedykolwiek. Utrzymanie całej tej papierkowej roboty może być trudne.

Nie ma nic gorszego niż wyciągnięcie kartki papieru z pliku i nieznajomość stanu.
• Czy zapłaciliśmy tę fakturę?
• Czy ta umowa została już przesłana faksem do klienta?
• Czy to jest oryginalny dokument czy kopia?

Biznesowe pieczątki takie jak https://www.maxonline.pl/stemple-drewniane mogą łatwo rozwiązać te problemy. Niektóre z najczęściej używanych znaczków to proste jednowyrazowe identyfikatory, takie jak zapłacone, czy kopia. Dzięki tym stemplom można łatwo sprawdzić status dowolnego dokumentu na pierwszy rzut oka. I chociaż można robić notatki na dokumencie ręcznie, użycie pieczęci pozwala uniknąć problemu braku możliwości odczytania czyjegoś tekstu. Jeśli stemplujesz stos papieru, ostatni będzie tak samo wyraźny jak pierwszy. Nie jest to prawdopodobne, jeśli ktoś pisze wszystko odręcznie.

Pieczątki oszczędzają czas

Jeśli kiedykolwiek musiałeś przedzierać się przez duży stos dokumentów, podpisując każdy z nich, wiesz, jak długo to może potrwać. Nie wspominając już o skurczach dłoni, których prawdopodobnie doświadczysz w połowie. Jednym z najbardziej przydatnych spersonalizowanych pieczątek jest stempel z podpisem. Wysyłasz kopię swojego podpisu do firmy zajmującej się pieczęciami, a oni kopiują ją na pieczęć. Teraz zamiast podpisywać cały plik dokumentów, możesz oznaczyć je swoim podpisem. Zaoszczędzisz czas, a ostatni podpis będzie tak samo wyraźny jak pierwszy! Możesz nawet poprosić swojego asystenta lub kogoś, komu ufasz, aby wykonał stempel za Ciebie, uwalniając Cię do wykonania bardziej wartościowej pracy. Upewnij się jednak, że ufasz osobie używającej pieczęci – może „podpisać” wszystko Twoim nazwiskiem!

Marketing i świadomość marki

Możesz umieścić logo lub slogan swojej firmy na pieczątce, co ułatwi „oznakowanie” dowolnego dokumentu. Możesz dodać swoje logo lub slogan na górze swoich listów bez kupowania niestandardowego papieru firmowego lub możesz stemplować zewnętrzną stronę każdej koperty wysyłanej do klientów, aby dokładnie wiedzieli, od kogo pochodzi. Możesz również umieścić tzw call to action na pieczęci. Możesz stworzyć stempel z napisem „Obserwuj nas!” z listą stron mediów społecznościowych Twojej firmy na Facebooku, Instagramie, Twitterze itp. Możesz nawet stworzyć pieczątki, które możesz przekazać swoim klientom lub potencjalnym klientom.

Naprawa iPhone oczami wrocławskiego Serwisu Apple

1 komentarz

  1. Darek pisze:

    Skąd zamawiacie koperty C5 z nadrukiem reklamowym? Może macie swoje własne drukarnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *