W zgodzie z portfelem i otoczeniem: jakie dekoracje okienne wybrać?

Bez okien w naszych domach równie dobrze moglibyśmy być więźniami. Ta architektoniczna cecha łączy nas z otoczeniem, wpuszcza światło i świeże powietrze, a nawet pomaga kontrolować niekorzystne temperatury. Niestety, nasze okna również przepuszczają powietrze, powodując nadmierne zużycie kosztownej energii, aby odpowiednio ogrzać i schłodzić nasze domy.

Według danych około 25% rocznych kosztów ogrzewania i chłodzenia wynika z przecieku powietrza przez okna – a w starszych domach odsetek ten może wzrosnąć nawet do 40%. Faktem jest, że często nasze okna nie są odpowiednio izolowane. Jednym ze sposobów uniknięcia tego kosztu jest zainwestowanie w całkowicie nowe energooszczędne okna. Ale nawet jeśli Twoje okna nie są optymalne, nowe okna prawdopodobnie nie zwrócą Twojej inwestycji w oszczędność energii.

Kupowanie tańszych energooszczędnych zasłon okiennych to zawsze najlepszy pomysł. Żaluzje, rolety, firany i zasłony jakie znajdziesz tutaj https://twojefirany.pl to opcje, które mogą sprawić, że istniejące okna będą niezwykle wydajne, nawet jeśli oryginalny projekt architektoniczny jest już ekonomiczny. Dodanie idealnej zasłony okiennej nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić setki, ale również podniesie poziom komfortu w Twoim domu i pomoże zmniejszyć szkodliwe skutki zużycia paliw kopalnych.. Ponadto:

  • ich instalacja jest bardzo prosta
  • poprawią wygląd Twojego domu.

Wszystkie energooszczędne dekoracje okienne nie są takie same, więc szukaj przede wszystkim opcji zapewniających doskonałą izolację i nienaganne piękno.

Jakie zasłony wybrać, by zaoszczędzić?

Po kryzysie energetycznym późnych lat siedemdziesiątych, zasłony zostały wprowadzone po to, aby zaspokoić zapotrzebowanie na zasłony okienne, które zmniejszyłyby zużycie energii przez konsumentów. To z kolei zapewnia warstwę izolacji. Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj tych, które mają mają najwyższą wartość wydajności, co czyni je jednym z najlepszych wyborów do dekoracji okiennych w Twoim domu. Aby uzyskać optymalną kontrolę światła i parametry termiczne, wybierz styl, który pozwala kontrolować ilość światła słonecznego wpadającego przez cały dzień. Takie rozwiązania są zarówno eleganckie, jak i użyteczne, ale oszczędność energii sprawia, że ​​ludzie wracają po więcej. Znajdziesz dzisiaj nieskończone możliwości kolorów i wzorów, które mają możliwość uwydatnienia wyglądu domu – ale bez przesady. Ponadto wyglądają wspaniale w połączeniu z draperiami. Takie opcje są wszechstronne i minimalne, ale równocześnie zapewniają maksymalną efektywność energetyczną.

Okiennice

Oprócz zwiększenia ogólnej wartości i uroku Twojego domu, okiennice pozwolą zaoszczędzić fortunę na kosztach energii. Tak duża część ogrzanego lub schłodzonego powietrza w domu może zostać utracona przez słabo izolowane okna. Okiennice mają zwykle znacznie mniej szczelin w porównaniu do innych opcji okiennych, ponieważ są ściśle przymocowane do ramy okna. Dopasowane na zamówienie regulowane panele z żaluzjami zapobiegają przenoszeniu ciepłego lub zimnego powietrza z wnętrza na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *