Podróżowanie z psem – jak zadbać o wygodę i bezpieczeństwo?

Zbliżają się zimowe wyjazdy. W tym roku są one nieco ograniczone z uwagi na pandemię, ale warto już teraz zastanowić się w jaki sposób zadbać podczas podróży o bezpieczeństwo i wygodę swoje oraz psa.

Zimowe miesiące, to czas przerwy świątecznej oraz zimowych ferii. Z tego względu rodziny planują wyjazdy w góry lub inne miejsca. W tym roku długie wyjazdy nie będą możliwe, za to z pewnością zwiększy się liczba krótkich, jednodniowych podróży. Z tego względu rodziny, które posiadają czworonożnych przyjaciół muszą odpowiednio przygotować się do przewożenia swoich pupili w samochodzie. Chodzi o zachowanie środków ostrożności oraz komfort wszystkich podróżujących.

Dlaczego sposób przewożenia psa ma tak wielkie znaczenie?

Odpowiedź na to pytanie zdaje się być oczywista, ale warto poświęcić temu zagadnieniu chwilę uwagi. Do tej pory zdarza się, że wielu właścicieli nie przywiązuje żadnej wagi do sposobu zabezpieczenia psa podczas transportu. Pies siedzi na tylnym siedzeniu lub może swobodnie przemieszczać się we wnętrzu auta. Takie zachowanie jest bardzo niebezpieczne. Podczas gwałtownego hamowania lub wypadku pies jest bardzo narażony na urazy. Zdarza się, że siła uderzenia jest tak duża, że pies jest wyrzucany przez przednią szybę lub uderza w przedni fotel, co może być bardzo niebezpieczne dla podróżujących. Pamiętajmy, że w chwili wypadku siła uderzenia psa o siedzenie jest ogromna. Działają tu takie same zasady jak wypadku osób, które podróżują bez zapiętych pasów na tylnym siedzeniu.
Jak więc skutecznie chronić siebie i zwierzaka? Sklepy zoologiczne dostarczają nam różne możliwości wygodnego transportu psów dowolnej wielkości.

Sposoby bezpiecznego przewożenia psów

Z jakich opcji możemy skorzystać podczas przewożenia psa? W ofertach sklepów zoologicznych możemy znaleźć pasy do transportu, klatki i transportery oraz maty. Do czego służą poszczególne akcesoria?

Pasy dla psa należy wpiąć w pasy zamontowane w samochodzie i przymocować je do szelek psa. Jest to wygodna dla psa forma transportu. Jest zabezpieczony przed niekontrolowanym przemieszczaniem się, natomiast ma zapewnioną swobodę i nic nie ogranicza mu widoku. Pasy są dobrym rozwiązaniem dla dużych psów, które lubią obserwować otoczenie podczas jazdy samochodem. Pasy należy stosować także wtedy, gdy chcemy wykorzystać matę do zabezpieczenia auta. Należy pamiętać, że mata służy ochronie przede wszystkim samochodu a nie psa, dlatego pies który siedzi na macie musi być także przypięty pasami.

Klatki i transportery to kolejny sposób zabezpieczenia psa. Transportery mogą być materiałowe, aluminiowe, plastikowe. Wybór zależy od wielkości psa i jego upodobań. Pamiętajmy, że tego typu akcesoria mają w pierwszej kolejności chronić psa, ale przecież zależy nam na tym, aby pies kochał podróżowanie i czerpał radość z wypraw. Dlatego wybierając sposób zabezpieczenia psa pamiętajmy o jego preferencjach i komforcie – więcej ciekawych propozycji można znaleźć np. na stronie sklepu zoologicznego E-Pazur. Wówczas podróż będzie przyjemna nie tylko dla psa, ale także dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *