Jak prawidłowo wystawić fakturę przez Internet

Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na wystawienie tradycyjnej faktury papierowej, czy nowoczesnego dokumentu w formie elektronicznej. W obu przypadkach na dokumencie muszą znaleźć się wszystkie jego najważniejsze elementy. Sam proces sporządzania faktury potrafi być czasochłonny, a należy dodać do niego jeszcze osobiste dostarczenie takich dokumentów. Właśnie dlatego ogromnym ułatwieniem i coraz chętniej wybieranym sposobem na faktury jest wystawianie ich przez Internet.

Faktury on-line — oszczędność czasu oraz pieniędzy

Decydując się na rozliczanie faktur przez Internet, oszczędzasz przede wszystkim swój czas. Nie musisz bowiem osobiście dostarczać czy odbierać wybranych dokumentów lub stać po nie w kolejce na poczcie. To nowoczesne rozwiązanie doceniane jest zarówno przez dużych, jak i mniejszych przedsiębiorców. Faktura za wybraną usługę wysyłana jest drogą elektroniczną. Ten szybki i niezawodny sposób znacznie ułatwia codzienne formalności biurowe.

Faktura przez Internet — o tym musisz pamiętać

Przy wystawianiu faktur drogą elektroniczną nie ma znaczenia, w jakim formacie udostępnisz dokument. Może to być na przykład DOC, JPG, PDF czy XML. Faktury elektroniczne są tak samo ważnymi dokumentami, jak druki papierowe. Różnią się między sobą wyłącznie sposobem przesyłania. Pamiętać należy o tym, aby faktura internetowa spełniała wszystkie, określone ustawowo warunki. Co to oznacza?

  • Dokument musi być wystawiony i przesłany w wybranym formacie elektronicznym, możliwym do otworzenia przez drugą stronę.
  • Dokument musi być autentyczny (faktura ma udowadniać realną tożsamość osoby dostarczającej towar lub wykonującej usługę oraz wystawcy takiego dokumentu).
  • Dokument musi być czytelny.
  • Dokument musi cechować się integralną treścią (nie mieć możliwości wprowadzania jakichkolwiek zmian w dowolnym jego elemencie).

Faktura internetowa — jak długo przechowywać

Przyjęło się, że faktury przechowywać należy przez pięć lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym minął termin płatności podatku. Reguła ta odnosi się zarówno do dokumentów papierowych, jak również elektronicznych. Faktury elektroniczne są o tyle prostsze do przechowywania, że nie zajmują dużo miejsca — najczęściej dostępne są w specjalnie dedykowanym programie do fakturowania. Sposób ten pozwala na natychmiastowe sprawdzenie każdej faktury, ale także umożliwia porządkowanie ich w czytelnych folderach. Jeżeli szukasz nowoczesnego rozwiązania dla swojego przedsiębiorstwa, to możesz sprawdzić działanie aplikacji do faktur online Taxon. Przekonaj się, jak szybki i bezpieczny może być obieg dokumentów w Twojej firmie.

Aplikacja do faktur on-line — wystawianie faktur jeszcze nigdy nie było takie proste

Korzystając ze specjalnej aplikacji do generowania faktur, będziesz miał (mówiąc obrazowo) całą firmę w zasięgu ręki — w swoim telefonie. Jedno kliknięcie dzielić Cię będzie od wystawienia faktury, wysłania zaległego dokumentu lub ponownego przesłania druku na prośbę klienta. Przekonaj się, że nowoczesne rozwiązania bardzo mocno doceniane są przez klientów — zarówno tych obecnych, jak również nowych. To dla nich znak, że dobrze prowadzisz swój biznes i nie boisz się stawiać na ciekawe, ułatwiające codzienną pracę rozwiązania.

Jednym z ciekawszych rozwiązań w prowadzeniu nowoczesnego biznesu jest aplikacja do fakturowania TAXON. Umożliwia ona wystawianie faktur za pośrednictwem telefonu. Program ten dostępny jest w Google Play. To całkowicie bezpłatna i bezpieczna pomoc przy codziennym prowadzeniu biurowych formalności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *