Polska mocarstwem Europy

Bywamy czasem za granicami Polski, obserwujemy jak żyją obywatele krajów wysokorozwiniętych. Często zazdrościmy im ich osiągnięć ale prawda jest taka, że to oni mogą nam zazdrościć naszych, ponieważ oni budowali swoją pozycję przez 60 lat. My osiągnęliśmy praktycznie to samo w 20 lat. Za 60 lat Polska będzie potęgą gospodarczą europy. Już teraz możemy zauważyć, że wszystkie wskaźniki w naszym kraju zwyżkują gdy w tym samym czasie Europa pogrąża się w stagnacji. Jest tak dlatego, że my Polacy potrafimy zrobić wiele z niczego podczas gdy inne narody mogą mieć wiele aby nie zrobić nic.

Dzięki takiemu podejściu do życia mamy też wrogów gospodarczych, i nie mam na myśli tylko Rosji ponieważ jej działania często dyktowane są innymi czynnikami, na przykład “graniu na nosie” USA. Zasadniczo Polska ma o wiele więcej pomysłów na biznes niż skostniali i umorusani w luksusach i dobrodziejstwach mieszkańcy Europy zachodniej. To u nas tworzy się najwięcej nowych miejsc pracy, najwięcej nowych inwestycji gospodarczych.

Po odwiedzinach Prezydenta Obamy w Polsce 4 czerwca 2014 roku i deklaracji zwiększenia wydatków na zbrojenia do 2% PKB jesteśmy także krajem który najwięcej inwestuje w militarne technologie. Zatem moje pytanie brzmi: do kogo startujesz Europo? Tak samo jak Polska była mocarstwem w 16 wieku tak samo będzie za 30 lat. To my mieliśmy pierwszą konstytucję w Europie.

To my uczyliśmy europejczyków poszanowania do prawa, gospodarki i praw człowieka. Do kogo startujesz pytam? – nikt nie odpowie bowiem prawda jest bolesna dla zachodu. Polska zawsze była gnojona i pozostawiona na pastę Rosji. Dlaczego? Dlatego bo zachód wiedział, że Polska potrafi zmieść błyskotliwością i zaradnością pozostałe ludy Europy. Polska się rozwija i będzie mocarstwem. Będzie na 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *