Pomysł na karierę: projektant odzież dziecięcej

The-little-Girls-or-boys-sports-clothes-2012-kids-Lace-Minnie-clothes-sets-Children-Hoodie-Pants

Chcesz zacząć karierę jako projektant odzieży dziecięcej? W pierwszej kolejności dowiedz się jak najwięcej o wymaganiach edukacyjnych i szkoleniowych potrzebnych do projektowania modnych ubrań dla dzieci. Zbadaj potencjalne ścieżki tej kariery i zobacz, gdzie mogą dla ciebie istnieć możliwości awansu.

Pierwsze jednak odpowiedz sobie na pytanie:
Czy powinnam zostać projektantką mody dla dzieci?

Projektanci mody specjalizujący się w ubieraniu dzieci mogą tworzyć ubrania specjalnie dla niemowląt, małych dzieci, starszych dzieci lub kombinację różnych grup wiekowych. Niektórzy projektanci mogą dalej koncentrować swoje prace na odzieży dziewczęcej lub chłopięcej. Większość tej pracy opiera się na wyborze kolorów, wzorów i tkanin, tworzeniu motywów do kolekcji i obserwowaniu trendów mody. Współpracuje się także z modelami dla dzieci, aby doskonalić projekt i wygląd, jak również wprowadzać do sprzedaży swoje kolekcje detalistom i konsumentom.

Ci specjaliści zazwyczaj pracują w domu mody. Inni projektanci, którzy pracują oddzielnie, tworzą niestandardową odzież dla wybranych klientów lub mają własny sklep detaliczny ze swoimi kolekcjami. Podejście do mody, branie udziału w targach oraz spotykanie się z klientami jest powszechne w tej dziedzinie. Często wymagane jest spełnienie surowych terminów produkcji, godzin pracy lub nietypowych godzin.

Wymagania dotyczące kariery

Stopień licencjata jest najbardziej popularny, a później dalsze dokształcanie się w projektowaniu i sprzedaży. Umiejętności w zakresie kluczowych umiejętności to na pewno potrzeba zdolności artystycznych i kreatywnych, komunikacji, znajomości komputerów i podejmowania samodzielnych decyzji

Chociaż dostępne są dwuletnie programy stacjonarne, większość studentów kończy studia licencjackie w zakresie projektowania mody lub merchandisingu mody. Niektóre programy licencjackie w projektowaniu mody oferują specjalizacje w ubieraniu dzieci lub przynajmniej podmioty obieralne w tej dziedzinie. Wiele z tych programów pomaga uczniom rozwijać portfolio, co są niezbędne do podjęcia efektywnej pracy.

Staż

produkty dla niemowląt i dzieci blog mama kupujeAspirujący projektant mody dla dzieci powinien być chętny do realizowania staży lub praktycznych szkoleń, aby uzyskać doświadczenie i kontakty. Wiele programów projektowania mody pomaga organizować staże dla studentów. Niektóre szkoły wymagają od studentów ukończenia stażu przed ukończeniem 4-letniego programu. Praktyki można uzupełnić poprzez kontakty z projektantami mody, detalistami lub producentami.

Uzyskanie doświadczenia zawodowego

Projektanci mody dla dzieci mogą wymagać pracy na wyjazdach, ponieważ asystenci stają się bardziej doświadczonymi projektantami, zanim będą mogli postępować w tej dziedzinie. Mogą pracować w handlu detalicznym lub wykonywać wolne zawody w celu budowania klienteli lub dobrej reputacji. Aspirujący projektant powinien także rozważyć pracę w sklepach dla dzieci w celu zrozumienia obecnych trendów i popularnych produktów. Projektanci mogą też samodzielnie prowadzić działalność handlową, sprzedając swoje projekty dziecięce w sklepach lub online.

Artykuł opracowano wspólnie z producentem odzieży TUSS – więcej na stronie http://tuss.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *