Pomysł na prezent dla Twojego szefa

boss

W wielu firmach istnieje zwyczaj obdarowywania się prezentami z powodu różnych okazji takich jak urodziny, czy imieniny. Pracownicy dokonują zbiórki pieniędzy, na rzecz zakupu prezentu dla konkretnej osoby. Zazwyczaj wystarczy złożyć się po kilka, kilkanaście złotych, aby zebrana suma pieniędzy była zadowalająca i umożliwiała zakup jakiegoś drobnego prezentu. Co jednak, gdy obdarowanym ma zostać szef? Warto wiedzieć, co wypada, a czego nie należy dawać w prezencie swojemu przełożonemu.

Jak dobrać odpowiedni prezent dla szefa?

Zanim pobiegniemy do sklepu w celu zakupu prezentu dla szefa, warto zastanowić się, jaka jest jego osobowość, oraz zainteresowania. Nie z każdego prezentu będzie się przecież cieszył, a w obdarowywaniu chodzi właśnie o to, aby prezent był przemyślany, trafiony i sprawiający radość.

Ciekawym i w ostatnim czasie modnym prezentem są vouchery, które można wymienić na różne atrakcje. Skok na bungee, skok ze spadochronem. Dla szefa, który w aktywny sposób spędza swój wolny czas, taka właśnie forma prezentu może być jak najbardziej trafiona. Oczywiście warto wcześniej zorientować się, jakiego typu aktywność lubi szef.

Innym standardowym, ale nadal często zakupywanym prezentem jest alkohol. Jeżeli przełożony jest osobą stateczną, opanowaną, a nie wiemy, co zakupić, to alkohol może być dobrym rozwiązaniem. Większość mężczyzn ucieszy się z otrzymania dobrej, jakości butelki whisky. Jeżeli natomiast nasz szef, to kobieta, to można pomyśleć o zakupie butelki dobrego wina, czy likieru. Dobrze, jeżeli pracownicy wcześniej wybadają nastawienie szefostwa do spożywania alkoholu. Nie każdy musi go przecież lubić.

Oczywiście można zdecydować się na jakiś gadżet w stylu ciekawej koszulki, zestawu długopisów, piór. Zakup takiego prezentu jest jednak bardzo ryzykowny. Z tego względu, że w bardzo wielu firmach szefowie właśnie korzystają z różnych gadżetów, często szpanerskich i mają wszystkie wychodzące na rynek nowości. Po co kupować długopis i pióro szefowi za kilkadziesiąt złotych, gdy posiada już inne warte kilka tysięcy złotych. Prawda jest taka, że dobranie odpowiedniego prezentu nie jest łatwe. W ostatnim czasie modne jest obdarowywanie pracodawcy gazetą opisującą firmę i zalety szefostwa. Istnieją firmy, które tworzą całą gazetę od A do Z, wraz z artykułami pisanymi pod dedykowaną okazję. Obdarowany na pewno ucieszy się, jeżeli otrzyma gazetę, a na jej pierwszej stronie będzie jego fotografia wraz z przedstawionymi zaletami w tekście artykułu.

Ryzyko urażenia szefa nieodpowiednim prezentem.

Decydując się na zakup prezentu dla szefa, bardzo ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku. Każdego człowieka można urazić poprzez obdarowanie nieodpowiednim prezentem. Lepiej żeby taka sytuacja nie miała miejsca w przypadku obdarowywania przełożonego. Myśląc o śmiesznym i głupawym prezencie, zastanówmy się kilka razy zanim dokonamy takiego zakupu. Nie koniecznie, jako prezent sprawdzi się coś, co moglibyśmy zakupić koledze, czy koleżance. Należy pamiętać, że szef to nie jest nasz kolega. Zbyt odważny prezent, to spoufalanie się, a większość pracodawców tego nie lubi. Granica szef – pracownik powinna zostać zachowana. Nie można przekroczyć granicy dobrego smaku. Bezpiecznym prezentem z pewnością będzie np. kurs księgowości (tutaj znajdziesz przykładową firmę organizującą tego typu nauczania http://www.podarujkarte.pl/pomysl-na-prezent/kurs-ksiegowosci/)

Dobrym przykładem nieodpowiedniego prezentu może być na przykład seksowna bielizna, zakupiona w prezencie dla szefowej. Osoba obdarowany staje w bardzo niekomfortowej sytuacji. Przez nieodpowiedni prezent może zostać ośmieszona, a takie coś nie powinno mieć miejsca. Zamiast rozweselić i zadowolić szefa, możemy go rozzłościć, a zamiast dobrych stosunków, mogą one ulec diametralnemu pogorszeniu.

Należy pamiętać, że pomimo zakupu prezentu przez jedną osobę z grupy, to każdy, kto po części się na niego złożył, powinien wyrazić swoją opinię na temat prezentowego pomysłu. Prezent, jakim grupa pracowników obdarowuje szefa, świadczy o każdym z tych pracowników. Jeżeli podarunek nie przypadnie do gustu, to odpowiedzialność za taki stan rzeczy, poniosą pewnie wszyscy.

Pomysłów dostarczył nam serwis foteks.pl oferujący fototapety 3d do biura i domu, idealne na prezent dla szefa (link do oferty sklepu: http://sklep.foteks.pl/fototapety-81–D-Przestrzenne.html)

2 komentarze

  1. Marcin pisze:

    Moim zdaniem idealnym prezentem biznesowym jest szklany wizytownik dostępny na http://www.stylovo.com. Jest niesamowicie elegancki, naprawdę świetny substytut oklepanych już długopisów, książek o Jobsie czy kolejnych butelek whisky.

  2. Janka pisze:

    A ja uważam, że szef musi czuć się wyjątkowo. W tym roku nasza firma obchodzila25lecie istnienia a szefowi podarowalismy planete z kingdom od universe. Wspanialy certyfikat na grubym papierze wrzucilismy dozlotej ramki ktora wisi w jego gabinecie. wyglada to zjawiskowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *