ABC pościeli – poradnik dla zabieganego dżentelmena

Porzuć puszystą kołdrę i kwieciste prześcieradła, które dała ci mama, kiedy wyprowadziłeś się z domu – cuchną niedojrzałością. Sugerujemy, aby wszystkie wyrzucić do kosza natychmiast i zacząć od czystej tablicy. W ten sposób nie ma szans na wstyd.

Na pierwszy rzut oka pościel może wydawać się oburzająco droga, dlatego kuszące są tańsze, niskiej jakości alternatywy. Opierajcie się pragnieniu, aby zaoszczędzić na tym produkcie – tylko dlatego, że nie czujesz różnicy między kiepską mieszanką a wysoką liczbą wątków, ona na pewno to wyczuje… Co więcej, prześcieradła nie są artykułami gospodarstwa domowego, które musisz kupować regularnie – co kilka lat owszem – więc twoje nakłady pieniężne są ilościowo przystępne na taki wydatek.

Najlepiej kup zestaw pościeli, który zawiera dopasowane: prześcieradło, poszewkę na kołdrę i parę poszewek na poduszki. Taki sposób postępowania gwarantuje, że będziesz mieć dopasowane, dobrze ułożone łóżko, które wydaje się schludne i, co najważniejsze, czyste!

Nie chcemy brzmieć jak twoja mama, ale pościel swoje łóżko! Wtedy w oczach każdego ujdziesz za wspaniały przykład dobrze wychowanego dżentelmena.

Kiedy kupować nowe prześcieradła?

Nie wiesz, kiedy zakupić nowy zestaw pościeli? Zainwestuj w nowe produkty, takie jak jedwabna poszewka na poduszke, jeśli:

  • Nie pamiętasz ostatniego zakupu pościeli.
  • Twoje prześcieradła są szare, ale były białe, kiedy je kupiłeś po raz pierwszy.
  • Krawędzie są tak postrzępione, że łóżko Twojego psa wygląda bardziej luksusowo.
  • Twoja mama pyta, czy potrzebujesz dodatkowych prześcieradeł na lato / zimę.
  • Plamy są zauważalne.

Prześcieradła z bawełny egipskiej o dużej liczbie wątków są droższe niż tańsze opcje, ponieważ dłużej zachowują kolor i teksturę, a wraz z wiekiem stają się coraz lepsze. Po przejściu do Egipskiej pościeli i jedwabnych poszewek – nigdy nie wrócisz do innych opcji!

Ponadto pościel z dużą ilością wątków może trwać przez całe życie, jeśli jest dobrze traktowana i regularnie czyszczona. Niektórzy pozbawieni skrupułów producenci nie znają się na liczeniu wątków, co wymaga odrobienia lekcji przed przekazaniem gotówki na taki niemały zakup.

Klasyczne odcienie, takie jak biały, khaki i szary, są zawsze stylowe. Trzymaj się z dala od ruchliwych, krzykliwych odcieni, ponieważ nie będą one wszechstronne, jeśli zdecydujesz się na remont.

Pierz pościel często i regularnie.

Nigdy nie nosisz tej samej koszuli przez trzy miesiące, więc dlaczego uważamy, że można spać na tych samych prześcieradłach przez czas nieokreślony? Nocne poty i inne płyny kumulują się szybko, więc pierz pościel (najlepiej co drugi tydzień) a przynajmniej raz w miesiącu. Nie ma nic lepszego niż odczucie – i zapach – świeżych prześcieradeł, a jedyną rzeczą, która powstrzymuje cię przed cieszeniem się tym, jest lenistwo związane z utrzymaniem ich w czystości.

Bez względu na porę roku kup warto korzystać z komfortu bawełnianych prześcieradeł (o długim splocie), a zimą dodać koc, aby uzyskać dodatkowe ciepło i wyrafinowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *