Pożyczki pod zastaw nieruchomości – czy warto z nich korzystać?

Przedsiębiorstwa ubiegające się o finansowanie w banku muszą dostarczyć szereg dokumentów, które potwierdzą ich wiarygodność jako kredytobiorcy. Problem w tym, że w gospodarce rynkowej funkcjonują nie tylko firmy o ugruntowanej pozycji, lecz także szereg mniejszych podmiotów, próbujących zagarnąć dla siebie niewielki kawałek rynkowego tortu. Trudno to osiągnąć bez poczynienia inwestycji w sprzęt, marketing, czy wykwalifikowaną kadrę. Krótki staż działalności, kłopoty z płynnością finansową, czy niestabilne dochody – to tylko niektóre z czynników, jakie ograniczają możliwości małej firmy w kwestiach finansowania przez banki. Czy zatem warto zwrócić się w stronę usług pozabankowych? Co oferują prywatne firmy pożyczkowe?

Kto korzysta z pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Omawiane tutaj pożyczki pod zastaw nieruchomości stają się skuteczną alternatywą dla kredytu bankowego, funduszy equity czy poszukiwania aniołów biznesu. Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości polegają za zabezpieczeniu spłaty długu za pomocą zastawu na dom, mieszkanie lub grunty, które są własnością dłużnika. Ograniczone przeniesienie prawa własności na wierzyciela obowiązuje do momentu całkowitej spłaty zadłużenia. Pożyczkodawca uzyskuje pewność co do odzyskania swoich pieniędzy, dzięki czemu może znacznie rozszerzyć zakres podmiotów uprawnionych do otrzymania funduszy.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości skierowane są przede wszystkim do mikro i małych przedsiębiorstw, dając im możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością. Grupą docelową tej formy finansowania stają się przeważnie podmioty życia gospodarczego, które nie mogą się wykazać długą historią prowadzenia biznesu, stabilnymi dochodami, czy solidną pozycją na rynku.

Firmy korzystające z pożyczki pod zastaw nieruchomości borykają się czasami z rozmaitymi problemami finansowymi. Pożyczka ratuje ich przed bankructwem i warunkuje dalszy rozwój. Pożyczka na rynku pozabankowym nie wymaga skomplikowanych procedur weryfikacyjnych. Zabezpieczenie w postaci zastawu na nieruchomości okazuje się niezwykle skutecznym mechanizmem, który chroni interesy wierzyciela, otwierając jednocześnie nowe opcje finansowania dla firm.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości od Smartvest

Firmy, które korzystają z pożyczki pod zastaw nieruchomości od prywatnych pożyczkodawców, takich jak Smartvest, doświadczają wielu zalet wsparcia finansowego w tej formie. Uzyskanie pożyczki nie wymaga przejścia skomplikowanych procedur, sprawdzania historii w BIK, czy długiego oczekiwania na decyzję. Pożyczki na rynku pozabankowym dostarczają elastycznych warunków umowy i pozostają znacznie lepiej dopasowane do potrzeb klienta. Bezpieczeństwo umowy jest gwarantowane aktem notarialnym, ustanawiającym zabezpieczenie w formie hipoteki lub przeniesienia własności. Firma Smartvest stworzyła kompleksową ofertę skierowaną do mikro i małych przedsiębiorstw. Więcej informacji o procesie udzielania pożyczki pod zastaw nieruchomości można znaleźć pod adresem www.smartvest.pl.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *