Praca jako doradca kredytowy

Jeszcze jakiś czas temu kredyt przez internet, to wyłącznie możliwość zapoznania się z ofertami banków i nic ponad to. Na początku może było założyć konto bankowe przez internet, wnioskować o kartę kredytową, teraz to już także kredyt online z całą procedurą skłania wniosku bez wychodzenia z domu.

Dla wielu banków takie uproszczenie jest nie tylko świetnych chwytem reklamowym, ale także znacznym obniżeniem kosztów związanych z obsługą klienta. Nie każdy bank jednak pod pojęciem kredyt on-line rozumie udzielenie kredytu od a do z przez internet. W niektórych bankach, zwłaszcza, gdy nie mamy tam konta bankowego, jedynie co możemy zrobić, to złożyć wniosek kredytowy.

W innych z kolei trzeba udać się do placówki, aby podpisać umowę lub czekać na jej dostarczenie przez kuriera. Ale są również i takie, gdzie nasz wniosek kredytowy zostanie rozpatrzony w 15 minut i w tym samym dniu pożyczka lub kredyt gotówkowy znajdzie się na wybranym koncie. Kwoty takiego kredytu nie są wcale małe, bo sięgają nawet 150 tys. zł, a okres kredytowania sięga 10 lat.

Ale oczywiście, jak w przypadku każdego produktu finansowego, trzeba zapoznać się z umową i regulaminem. Warto dopytać się szczegółów kontaktując się z przedstawicielem wybranej instytucji. Już od pewnego czasu firmy pożyczkowe, pozabankowe oferują taką formę pożyczania pieniędzy, pomimo tego, że klient parabanku stanowi większe ryzyko niewywiązania się z umowy. Dotyczy to niewielkich kwot, tzw. chwilówek, czyli kwot nieprzekraczających 3 tys. zł. Czy warto korzystać z kredytu przez internet?

Oczywiście, że tak, jeżeli ktoś sobie ceni wygodę i szybkość rozpatrywania wniosku i wypłatę pieniędzy. Zawsze jednak należy pamiętać, że jest to zobowiązanie finansowe, z którego należy się terminowo rozliczyć i płacąc stosowne wynagrodzenie za przyznany kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *