Praca w kwiaciarni – co jest niezbędne?

Prowadzenie swojej kwiaciarki wymaga nie tylko właściwego zakresu wiedzy odnośnie do kwiatów, ale też kreatywności i sporego zaangażowania. Jeśli marzymy o tym, żeby wykonywać przepiękne dekoracje z kwiatów i zastanawiamy się, co będzie nam potrzebne, powinniśmy mieć pod ręką listę niezbędnych akcesoriów. Poniżej podpowiemy, co może się przydać w kwiaciarni.

Co będzie potrzebne w kwiaciarni

Prowadzenie kwiaciarni może być sporym wyzwaniem. Nie wystarczy bowiem zadbanie wyłącznie o obecność samych kwiatów. Florysta nie może się także obyć bez licznych akcesoriów, za sprawą których robienie bukietów oraz kompozycji roślinnych będzie łatwe.

Sprzęt do ucinania kwiatów

W każdej kwiaciarni powinien się znaleźć minimum jeden sekator. Używany jest on do podcinania zdrewniałych już łodyg roślin. Niezbędny będzie również nóż służący do przycinania kwiatów oraz zielonych dodatków do bukietów. Idealnie sprawdzają się w tym przypadku poręczne i małe egzemplarze. Florysta musi się również zaopatrzyć w nożyczki do cięcia wstążek, tkanin czy papieru.

Sprzęt do cięcia drutów

Koniecznym narzędziem do pracy w kwiaciarni będą również cążki do drutów. Korzysta się z nich między innymi podczas wykonywania wiązanek ślubnych czy wieńców pogrzebowych. Warto mieć dwie ich wielkości – do grubych oraz cienkich elementów.

Gąbki florystyczne

Gąbki florystyczne wykorzystywane są do układania kompozycji nie tylko z kwiatów żywych, ale również ze sztucznych. W każdej kwiaciarni powinny się znaleźć dwa ich rodzaje: szara oraz zielona.

Fartuchy florystyczne

Dokładnie uszyte fartuchy florystyczne to praktyczna ochrona ubrań pracownika kwiaciarni. Taki element ubioru powinien mieć każdy z pracowników – tym bardziej robiący swoje pierwsze kroki w tym zawodzie. Codzienny kontakt z nożyczkami, klejem, różnymi roślinami i materiałami do dekoracji sprawia, iż nie jest trudno o uszkodzenie czy zabrudzenie własnych ciuchów. Poza tym fartuch sprawia, że prezentujemy się profesjonalnie i klienci już po przekroczeniu progu kwiaciarni wiedzą, do kogo mogą się zwrócić o pomoc.

Kleje florystyczne

Kleje florystyczne są przydatne podczas mocowania płatków kwiatów, liści, łodyg, jak i pozostałych sztucznych czy żywych elementów do różnorodnych powierzchni. Najczęściej używa się tak zwanego kleju na gorąco, który nakładany jest przy pomocy specjalistycznego pistoletu (nazywanego po prostu klejarką). Innym rodzajem kleju, który warto nabyć, będzie klej na zimno (sprzedawany w tubkach).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *