Praca moich marzeń – jak obrać właściwą drogę po studiach?

t1larg.job.interview

Niektóre kierunki studiów w dużym stopniu generują naszą przyszłą drogę zawodową, dotyczy to przede wszystkim kierunków mocno ścisłych i konkretnych. Inne kierunki dają wiele możliwości rozwoju, a jednocześnie nie dają twardych umiejętności, które poszukiwane byłyby na rynku pracy. Tak dzieje się w przypadku mało konkretnych studiów humanistycznych. Wiele osób po studiach zadaje więc sobie pytanie – co dalej?

Wymarzona praca powinna łączyć w sobie dobre zarobki oraz przyjemność z jej wykonywania. Nie ma bowiem sensu męczyć się w zawodzie czy na stanowisku, które nie daje nam satysfakcji i codzienna droga do pracy wydaje się być drogą przez mękę. Warto więc już na studiach zadbać o swoją drogę zawodową i szukać dla siebie miejsca na rynku pracy. Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju praktyki i staże w firmach o profilu, który nas interesuje. To możliwość zdobycia doświadczenia i umiejętności, często bardzo różnych od tego co studiujemy, a czasem po prostu dobrze je uzupełniających.

Nie czekaj, aż praca sama przyjdzie

Tuż po studiach warto od razu zabrać się za aktywne poszukiwanie pracy. Im dłuższa będzie luka w naszym życiorysie zawodowym, tym gorzej jest to widziane przez przyszłych pracodawców. Jeśli ukończyliśmy kierunek, który na rynku pracy jest kiepsko postrzegany i nie ma na niego zapotrzebowania, można postawić na różnego rodzaju doszkalanie. Kursy, szkolenia, szkoły policealne czy innego rodzaju nauka to dobry sposób, aby w krótkim czasie zdobyć nowy zawód, taki, który będzie poszukiwany na rynku pracy, a jednocześnie dający wiele możliwości rozwoju.

Warto intensywnie i czynnie szukać zatrudnienia

Osoby, które mają możliwość zmiany miejsca zamieszkania, powinny szukać pracy i swojej drogi zawodowej w dużych miastach – tam jest zdecydowanie łatwiej zarówno jeśli chodzi o naukę czy dokształcanie, jak i o pracę. Zanim jednak zmienimy miejsce zamieszkania, warto najpierw znaleźć dobre zatrudnienie. Nie musi to być od razu praca marzeń – mało kto ma bowiem to szczęście, że od razu pod studiach trafia do firmy, w której pozostaje na wiele lat udanego życia zawodowego.

Chodzi natomiast o to, by mieć zatrudnienie, stałe źródło dochodów i możliwość ciągłej nauki, daje to podstawy do dalszego rozwoju, poszukiwania lepszych źródeł zatrudnienia czy dokształcania się po godzinach. Jeśli szukasz pracy, warto zajrzeć na https://szukampracy.pl/ogloszenie/. To doskonale przygotowany portal z ogłoszeniami o pracę z różnych branż i lokalizacji. Dzięki temu można bez problemu wyszukać ogłoszenia od potencjalnych pracodawców i złożyć swoje dokumenty aplikacyjne. Jeśli nasze kwalifikacje i umiejętności odpowiadają zapotrzebowaniu pracodawcy, na pewno zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną. Warto również uzbroić się w cierpliwość – nie każda rozmowa o pracę od razu kończy się zatrudnieniem. Czasem trzeba zaliczyć kilka lub kilkanaście rozmów, zanim usłyszymy wymarzone – gratulacje, ma pan/pani pracę.

1 komentarz

  1. Anielka pisze:

    Gdyby ktoś chciał poprawić swoje samopoczucie przy pierwszej pracy, to polecam fajny tatuaż, a można się też nauczyć jak robić taki tatuaż. Trzeba jednak skorzystać z wskazówek profesjonalistów np. https://dziarownia.pl/. Taki tatuaż wymaga wiele pracy, ale jak cieszy! I nie zmyje się podczas pierwszej kąpieli 🙂 Ale nie ma problemu, gdyby komuś się nie spodobało, to zawsze może sobie tę ozdobę usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *