Praca w charakterze konsultantki kosmetycznej. Kto? Jak? Za ile?

Beauty Brigade - Rachael Braunshweiger, Mahwah, NJ 07430 - Jan 29, 2015 - ¨© ImAlexM.com

Konsultantka kosmetyczna to z pewnością jeden z tego typu zajęć zawodowych, które choć w minimalnym stopniu powinno usatysfakcjonować każdą kobietę. Przecież niejedna z nas uwielbia komentować wypróbowane produkty oraz dzielić się swoimi doświadczeniami z koleżankami. Perfumy, kosmetyki kolorowe typu lakiery do paznokci, podkłady na twarz i zróżnicowane cienie do powiek – to temat, w którym orientować się powinna każda kobieta, dbająca o swój codzienny wizerunek. Plotkujesz o nowościach w branży kosmetycznej ze swoimi przyjaciółkami, uwielbiasz próbować nowości pojawiające się na rynku, a może potrafisz trafnie doradzić swoim koleżankom w sprawie udanego i perfekcyjnego makijażu? Zdecydowanie powinnaś zastanowić się nad połączeniem swojego zainteresowania z możliwością zarabiania pieniędzy!

Dla kogo zawód konsultantki kosmetycznej?

Praca jako konsultantka kosmetyczna najczęściej ma charakter dorywczy. Wykonywać mogą ją osoby, które posiadają już stałe źródło dochodów, ale także takie, które bardziej skupiają się na obowiązkach rodzinnych i domowych niż zawodowych. Generalnie, ten typ pracy może zostać podjęty przez każdą kobietę, która potrafi orientować się w najnowszych trendach. Mile widziane z pewnością będą również pewne umiejętności sprzedażowe, polegające na przekonaniu naszych potencjalnych odbiorców czy klientów produktów do wypróbowania danego kosmetyku. Oprócz tego, bardzo przydatną i ważną umiejętnością w tej profesji jest organizacja własnego czasu, umiejętność planowania zamówienia i dyspozycyjność dla naszych klientów. Do obowiązków konsultantki, która chce zarobić na sprzedaży kosmetyków, należeć będzie nie tylko przyjęcie zamówienia, ale także jego realizacja poprzez złożenie zamówienia i odbiór aż po dostarczenie produktu do zainteresowanej osoby.

Ile zarabia konsultantka?

W głównej mierze, zarobki konsultantki zależą mocno od kwoty zamówienia. W przykładowej firmie Avon nasze zarobki wynoszą różnicę między ceną katalogową a ceną „dystrybutora”. Jeżeli zbierzemy zamówienie na kwotę 150 złotych, to nasz zarobek stanowić będzie 15 procent całości zamówienia. W miarę wyższej kwoty nasze zarobki będą większe – od kwoty 160 zł zarobimy już 20% tak zwanego opustu, od 260 – 25%, od 560 zł – 30 %, od 1060 zł – 35%, a od 3060 zł nawet 45%. Ważne jest to, że absolutnie nie mamy obowiązku składania zamówienia za każdym razem, możemy to zrobić praktycznie w dowolnej chwili.

W innej tego typu firmie – Oriflame – na kosmetykach zarobimy 20% od całości kwoty zamówienia.

Avon i Oriflame to jednak nie jedyne znane powszechnie firmy, zajmujące się konsultingiem kosmetycznym. Prężnie działa i rozwija się także firma FM Group, która jest ciekawym połączeniem typowego marketingu wielopoziomowego z dystrybucją kosmetyków. W tej firmie nasze zarobki są silnie uzależnione od naszego zamówienia, ale także zamówień osób, których zaprosiliśmy do naszej współpracy.

Jak zarabiać na przykład na Avonie?

Najpowszechniejszym sposobem zarabiania w Avonie i nie tylko jest zaproponowanie skorzystania z naszych produktów przede wszystkim osobom, które spotykamy każdego dnia – przyjaciółkom, koleżankom z pracy czy członkom rodziny. Jest to chyba najłatwiejsza droga zarabiania na naszych produktach, ponieważ polecamy je osobom, które znamy i którym umiemy doradzić. Wiele młodych osób zajmuje się rozpowszechnianiem produktów w szkołach lub na uczelniach, a jak wiadomo, marketing szeptany jest jednym z najsilniej działających narzędzi marketingowych. Obecnie coraz więcej osób decyduje się także na promowanie produktów za pomocą sieci – czyli stworzonych profilach na portalach typu facebook. Im marka jest bardziej znana, tym większe szanse mamy na złożenie zamówienia, którego zarobek będzie nas satysfakcjonował. Innym sposobem skutecznego zarobkowania na produktach jest także działalność eventowa, polegająca na promowaniu się poprzez własne stoisko. W ten sposób dajemy sobie szanse na pozyskanie nowych klientów, którzy dzięki kontaktowi bezpośredniemu będą również mieli okazję do wypróbowania produktów i zdecydowania o ich zakupieniu.

Szczegóły dotyczące pracy konsultanta Avon można uzyskać także na stronie http://moje-kosmetyki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *