Pracujesz jak agent nieruchomości? Zobacz jak szybko sprzedać dom?

Digital Image by Sean Locke Digital Planet Design www.digitalplanetdesign.com

Sprzedaż domu nie jest zadaniem prostym. W wielu wypadkach sam proces może trwać latami. Dom jest jedną z kosztowniejszych inwestycji, dlatego trudno jest znaleźć kupców, których będzie na niego stać. Jeżeli takich znajdziemy pozostaje ich przekonać, że nasz dom wart jest zakupu, co często również nie jest proste. Niekiedy dobrym sposobem na przyspieszenie sprzedaży domu jest skorzystanie z oferty pośrednika nieruchomości.

Sprzedaż domu – wyzwanie, któremu trudno sprostać

Pierwszym krokiem do sprzedaży domu powinno być uczynienie go jak najbardziej atrakcyjnym dla potencjalnego kupca. Nie zawsze jest to zadanie proste, za to zawsze wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Problemy mają zwłaszcza właściciele budynków stawianych jeszcze według zasad starego budownictwa. Grube ściany i małe okna sprawiają, że budynki takie generują dodatkowe koszty na ogrzewanie. Dużą zaletą domu może być jego lokalizacja, dlatego warto jest się zapoznać z planami zagospodarowania okolicy naszej nieruchomości. Sprzedaż domu to proces, który wymaga od nas dużej ilości pracy, czasu, niekiedy jest także źródłem stresu. Jeżeli jesteśmy ludźmi zajętymi i nie mamy czasu zajmować się sprzedażą naszego domu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się obrotem nieruchomościami.

Skorzystanie z usług pośrednika ma swoje wady – firma zajmująca się obrotem nieruchomościami nie pracuje za darmo i pobiera prowizję od sprzedaży, jednak zdecydowanie więcej jest zalet. Przede wszystkim firma, która podejmie się sprzedaży naszego domu przejmuje od nas całość obowiązków związanych z tą kwestią. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży nie musimy się o nic martwić, możemy przeznaczyć nasz czas na ważne dla nas rzeczy. Kiedy korzystamy z usług firmy zajmującej się obrotem nieruchomościami, która posiada duże doświadczenie – taką jest z całą pewnością biuro nieruchomości Extra Invest Szczecin, mamy pewność, że nasz dom jest w dobrych rękach. Doświadczeni agenci nieruchomości wiedzą jak sprzedać nieruchomość. Potrafią uwydatnić jej atuty i dyskretnie przemilczeć mankamenty, a co najważniejsze mają smykałkę do sprzedaży. Firma przejmuje na siebie obowiązek przygotowania domu do ekspozycji, zajmuje się również oprowadzaniem potencjalnych klientów i odpowiadaniem na ich wszystkie pytania, a przede wszystkim załatwia za nas wszystkie formalności i negocjuje najbardziej atrakcyjne warunki sprzedaży.

1 komentarz

  1. Krol pisze:

    Zauważyłem, że znacznie szybciej można sprzedać nieruchomość gdy zainwestuje się w dobre oświetlenie. Można w holu zamontować lampy tego typu http://zlampami.pl/431-crystal-p0076-03n-b5fz-lampa-wiszaca.html. Klienci zwracają uwagę na takie rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *