Prawidłowe odżywianie podczas rzucania palenia

Wszyscy palacze wiedzą, że rzucenie palenia jest niezwykle trudne. Wymaga odpowiedniej motywacji i samozaparcia, której nieraz nam brakuje. Właśnie dlatego odpowiednia dieta jak najbardziej może być naszym sprzymierzeńcem. W poniższym artykule dowiesz się jak powinno wyglądać prawidłowe odżywianie podczas rzucania palenia. Dowiesz się jakich produktów unikać, a na jakich głównie się skupić.

Produkty jak najmniej przetworzone

Przede wszystkim stawiaj na produkty jak najmniej przetworzone. Gotowe dania w proszku, kostki rosołowe, szybkie jedzenie są źródłem wielu szkodliwych składników, takich jak cukrów prostych, szkodliwych tłuszczy i nadmiernej ilości barwników. Wszystkie te związki sztucznie wzmagają smak i zapach potraw. Powinieneś tutaj stawiać na bardziej naturalne produkty. Dlatego dokładnie czytaj etykietę, aby wiedzieć na co warto postawić.

Warzywa i owoce

Jedz jak najwięcej warzyw owoców. Jest to świetne źródło witamin i minerałów, które są niezbędne dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu palacza podczas próby rzucania palenia. Do dań używaj jak najwięcej ilości warzyw i owoców właśnie. Wykorzystuj takie techniki kulinarne jak gotowanie, gotowanie na parze, pieczenie i grillowanie. Jedząc odpowiednią ilość warzyw i owoców zmniejszasz możliwość pojawiania się obturacyjnej choroby płuc o prawie 40%.

Wiele warzyw takich jak czosnek czy papryka świetnie nadają się do zastąpienia wielu chemicznych przypraw. Po upieczeniu świetnie podnoszą smak wielu potraw. Gdy Twoje receptory węchy i smaku podczas rzucania palenia wrócą do normy – z pewnością będzie to dla Ciebie miłym zaskoczeniem kulinarnym. Korzystaj z tego i staraj się eksperymentować zdrową żywnością tak – aby była to dla Ciebie jak największa przyjemność.

Błonnik i woda

Błonnik i woda jest również bardzo ważna podczas rzucania palenia. Gdy zaprzestajemy palić papierosy mogą pojawić się u nas zaburzenia żołądkowo-jelitowe w postaci zaparć. Właśnie dlatego powinieneś do swojej diety wprowadzić spore ilości błonnika, a poza tym nie możesz zapominać o wypijaniu dziennej, zalecanej dawki wody. Jako dorosły, powinieneś spożywać codziennie około 20-40g błonnika.

Najlepszym źródłem takiego składnika są przede wszystkim produkty pełnoziarniste – w tym otręby owsiane, zarodki pszenne, płatki naturalne czy wiele innych.

Dodatkowe składniki

Rzucając palenie bardzo korzystnym będzie dla nas uzupełnianie witaminy C. Spore jej ilości znajdziemy przede wszystkim w warzywach, takich jak pietruszka, papryka czy brukselach. Pomocne mogą być również takie suplementy diety jak choćby tu https://inveni-krakow.pl/rzuc-palenie/

Inne przydatne składniki znajdziemy również w owocach typu rokitnika, dzikiej różny, czarnej porzeczki, truskawek i wielu innych. Witaminę E znajdziesz w olejach roślinnych, rybach o orzechach – laskowych i migdałach. Przyda się również wysoka koncentracja kwasu foliowego, której najlepszym źródłem jest wątróbka lub jajka lub fermentowane produkty mleczne typu jogurt naturalny, maślanka, kefir i wiele innych.

Warto zdrowo się odżywiać, gdyż znacznie pomoże nam to w skutecznym rzucaniu palenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *