Profesjonalne przygotowanie stanowiska pracy magazyniera – z jakim kosztem się wiąże?

warehouse

Stanowisko magazyniera jest szczególnie ważne w każdej firmie. To tutaj zachodzą procesy, które mają na celu ciągłe utrzymanie produkcji, czy też usług dla klientów. A przecież jak wiadomo, to właśnie klient musi być zadowolony, wtedy i firma ma zyski, a jej pracownicy samą wypłatę. Bez klienta całość produkcji zupełnie nie ma sensu. Dlatego sam magazyn jest szczególnie ważny dla całej firmy i nie należy na nim oszczędzać.

Magazyn „pod chmurką”

Nawet jeśli towar w magazynie nie wymaga dachu (np. węgiel, koks, czy materiały budowlane odporne na warunki atmosferyczne), sam pracownik takiego magazynu, już dachu potrzebuje. Nie można zostawić człowieka na hałdzie węgla czy koksu i nakazać mu jej pilnowanie. Taki stan rzeczy zupełnie mijałby się z kodeksem pracy, który szczególnieszanuje wszystkich pracowników. Dlatego w takim wypadku należy zbudować, lub udostępnić pomieszczenie, w którym taki pracownik będzie pracował.

Praca magazyniera

Sama praca magazyniera nie opiera się, li tylko na pilnowaniu zawartego w magazynie towaru. Do jego obowiązków należy również selekcjonowanie towarów, spisywanie ich, oraz pilnowanie, aby coś się „nie zgubiło”. Najlepiej doposażyć taki magazyn w system komputerowy, który niejako zapanuje nad wszystkim tym, co znajduje się w magazynie. Nie może być tak, że, np. szef poprosi swojego magazyniera o przyniesienie z magazynu ryzy papieru, a sam magazynier przepadnie w magazynie na kilka dni – bo musiał szukać i nie mógł znaleźć. Wszystkie przedmioty zgromadzone w magazynie, powinny mieć swoje miejsce, oraz powinny być jednocześnie zapisane na dysku twardym komputera (ich miejsce, czas położenia, sektor itp.). Jeśli chodzi o magazyny, w których złożone są przedmioty o większych gabarytach i dlatego łatwiej je znaleźć – one także powinny być doposażone o komputery. Bez względu na to, czy jest ich kilka (np. wielkich maszyn), czy też znacznie więcej przedmiotów. Taki magazyn może mieć również dział z częściami zamiennymi do w/w maszyn. Wtedy praca magazyniera, samo jego stanowisko pracy, musi być dobrze wyposażone, przede wszystkim w dobry komputer, oraz odpowiednie oprogramowanie, służące bezpośrednio do wyszukiwania rzeczy o które ktoś poprosi.

Koszt stanowiska magazyniera

podkładki zgrzewane na biurkoSamo stworzenie stanowiska magazyniera nie wiążą się z jakimś ogromnym kosztem. Wszystko zależy od tego, co w takim magazynie będzie się przechowywać. Jeśli to będzie magazyn odzieżowy, towaru może być mnóstwo i należy go segregować, aby się w nim jakoś odnaleźć. Magazyn np. maszyn rolniczych nie będzie wymagał szczegółowego segregowania, ale zapisać gdzie i co jest – warto. W obu przypadkach należy zakupić komputer z odpowiednim (legalnym) oprogramowaniem, biurko, krzesło, odpowiednie doświetlenie, oraz monitoring, który może być dobrym pomysłem, jeśli w magazynie pracuje więcej niż jedna osoba. Cały koszt może się zamknąć w kilku tysiącach złotych, w zależności od jakości zakupionych rzeczy.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące z serwisu http://szafygarazowesolar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *