Programy lojalnościowe – czyli jak nagrodzić stałego kllienta

barcode-1517677-1278x591

W dzisiejszych czasach trwa tzw. doba konkurencji – wszędzie wszystkiego jest ponad miarę, dlatego też trzeba walczyć o potencjalnego klienta, i wykorzystywać wszelkie sposoby promocji swojej firmy.

Większość przedsiębiorstw – czy to usługowych, produkcyjnych, czy też handlowych, aby zachęcić do siebie większą rzeszę klientów, rozreklamować swoje usługi oraz produkty, a przede wszystkim nagrodzić tych, którzy z chęcią powracają, tworzy różnego rodzaju systemy lojalnościowe.

Programy lojalnościowe mają w główniej mierze za zadanie promować dane przedsiębiorstwo, pozytywnie wpływać na jego wizerunek a także zwiększać rzeszę jego klientów. I tak, tworzone są różnorodne promocje, rabaty, karty stałego klienta, i różnorodne, inne udogodnienia, które sprawiają, że klient decyduje się na zakup określonych produktów i usług. Tego rodzaju “triki promocyjne” sprawiają, że obie strony są zadowolone – klient, który może nabyć coś po nieco niższej cenie, bądź też, który cieszy się z faktu docenienia go przez przedsiębiorstwo, a także owa firma, która zyskuje rozgłos, a także zarabia. Bardzo często opierają się one na zasadzie zbierania punktów za wydane pieniądze, które w przyszłości zamienić można na produkty i usługi w tejże firmie i cieszyć się ewentualną niższą ceną zakupu. Stały klient posiada zazwyczaj kartę, która upoważnia go do różnorodnych zniżek  w korzystania w pierwszej kolejności z różnych promocji, rabatów i wielu innych udogodnień, które mają za zadanie wyróżnić go na tle innych, pojedynczych klientów, nie będących stałymi nabywcami danej firmy.

Wszelkiego rodzaju programy lojalnościowe to idealny pomysł na pozyskiwanie klientów różnorodnych segmentów – w zależności od potrzeb i oczekiwań danej grupy klientów, promocje mogą być różnorodne i dopasowane do tychże wymagań. Bardzo często spotykane są one w dużych sklepach sieciowych (np. Abra, Tesco), a także hotelach (np. Accor Hotels). Jest to bardzo dobra promocja sprzedaży, która przynosi wysokie zyski i zachęca do zakupów.  Ten rodzaj promowania się spotykany jest w coraz większej ilości przedsiębiorstwo handlowych oraz usługowych i cieszy się sporą popularnością pośród konsumentów, którzy w dzisiejszych czasach są łowcami okazji i w dużej mierze sugerują się różnorodnymi promocjami oferowanymi przez przedsiębiorstwa.

1 komentarz

  1. Didie pisze:

    Ciekawy sposób premiowania swoich stałych klientów zauważyłem w sklepie iherb. Taki sposób jaki opracowano w tej firmie sprzyja robieniom częstszych zakupów. Jakby ktoś był zainteresowany szczegółami to tutaj jest wyjaśnione jak działa iherb kod rabatowy. Gorrąco polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *