Prosperująca firma hostingowa – czyli nie o tym, jak złapać klienta, ale jak go utrzymać

finding-affordable-web-hosting-for-your-business-436988716

Jeśli chodzi o założenie firmy hostingowej, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Nie chodzi tylko o znalezienie początkujących klientów, ale o takich, którzy będą chcieli korzystać z oferowanych usług przez długi czas.

Zanim zaczniesz

Zanim naprawdę zaczniesz upewnij się, że masz solidny plan na rozpoczęcie firmy hostingowej. Zadaj sobie pytania:

• Czy kierujesz usługi w najlepszy segment?
• Czy myślałeś o planach zapasowych?
• Czy konsultowałeś się z ekspertami z branży?
• Czy ten biznesplan / model jest zrównoważony na przynajmniej następne 5 lat?
• Czy nie jesteś zbytnio zaniepokojony wstępnymi inwestycjami?

Cóż, jeśli nie odpowiedziałeś tak na którekolwiek z tych pytań, to całkiem oczywiste, że jeszcze nie o tym nie pomyślałeś.

Myślenie poza schematyczny rynek hostingowy

Zasadniczo każdy stara się kierować swoje usługi na wspólny rynek hostingowy i oferuje konto hostingowe dla sprzedawców wraz z dużymi graczami w branży, dlatego uda się tutaj znaleźć niewielu klientów, by móc rozpocząć działalność hostingową. Ale smutna część opowieści polega na tym, że tacy przedsiębiorcy nie starają się kontrolować konkurencji na rynku, ani nie myślą o innych potencjalnych segmentach, takich jak hosting firmowy czy dedykowany serwer hostingowy VPS na Debian i Vesta. Oczywiście, możesz nie być w stanie wydać dużo pieniędzy i od razu założyć własną infrastrukturę, ale to nie oznacza, że musisz całkowicie kierować reklamy na zupełnie inny rynek.

Pierwsze kroki

Jeśli możesz skorzystać z wirtualnego serwera prywatnego (VPS) lub dedykowanego konta hostingowego, możesz łatwo uruchomić usługi hostingowe firm, uzyskując profesjonalną witrynę zaprojektowaną dla Twojej firmy. Po drugie, ludzie nie chcą obecnie próbować nowych dostawców usług udostępnionych na rynku, ponieważ czołowe działy już chwyciły duże udziały w rynku, pozostawiając niewiele dla małych firm.

Daj swoim klientom więcej niż tylko hosting

To zawsze dobry pomysł, aby rozpocząć firmą hostingową i utrzymanie projektu strony internetowej i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jako część swojej usługi. Pozwala to oferować tylko idealny pakiet, którego większość klientów potrzebuje – projektowanie stron internetowych, hosting i SEO. Wszystko to musi tworzyć tożsamość online.

Zasadniczo częściej znajdziesz klientów, którzy potrzebują witryn internetowych dla swoich firm i są gotowi zapłacić za projektowanie stron internetowych, hosting, promocję i utrzymanie. Ten model zawsze daje ci powtarzające się interesy, a tym samym przyniesie większe zyski w dłuższym okresie.

Przygotuj się przed pierwszym ruchem

Na koniec, upewnij się, że odrobisz lekkie prace przy konfigurowaniu obsługi klienta i zespołu pomocy technicznej, profesjonalnej witryny internetowej oraz wszystkich zintegrowanych z nią opcji płatności. Kluczem do rozpoczęcia i prowadzenia udanej firmy hostingowej jest nie tylko zdobycie wielu klientów, ale to by zachować większość z nich w dłuższej perspektywie. Pamiętaj, aby porozmawiać z jednym z ekspertów z branży, aby przeanalizować najważniejsze wyzwania i obecny poziom konkurencji na tym rynku, zanim naprawdę w to wejdziesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *